signs-you-are-unhealthy

امروزه, بنظر می رسد, ما انتظارات باور نکردنی از یکدیگر داریم. بنظر می رسد چیزی بعنوان عشق بدون قید و شرط توسط مسائل فرعی به حاشیه رفته است, دیگران مدام بیشتر و بیشتر از ما توقع عشق دارند, ولی آمادگی کافی برای دادن آن و یا حتی گرفتن عشق را ندارند.

“عشق… عشق چیست؟ عشق یعنی اینکه فقط کسی را بخاطر چیزی که است, بخاطر چیزی که بوده, و بخاطر چیزی که خواهد بود, دوست داشته باشیم.” نقل قول از کریس مور

دوست داشتن یک نفر تحت هر شرایطی, آزمون واقعی برای عشق بدون قید و شرط است, و اگر چه ممکن است که این قضیه ساده بنظر برسد, اما یکی از سخت ترین کارها است. پیش نیاز این نوع از عشق این است که در وهله اول خودتان را بدون قید و شرط دوست داسته باشید, و در مرحله بعد می توانید قدرت قلب و ذهنتان را به انسان دیگری پیشکش کنید. اینجا جایی است که انسان عاشق می شود. در جامعه ای که ما داریم زندگی می کنیم اینکه خودمان را دوست داشته باشیم واقعا به کار دشواری تبدیل شده است, اما عشق بدون قید و شرط به دیگران, کلید همه چیز است.

اگر تابحال عشق بدون قید و شرط دریافت نکردید پس ابراز کردن آن به دیگران می تواند بسیار دشوار باشد; بهر حال, در ادامه 7 روش آمده است که می توانید از طریق آن, عشق به این شیوه را تمرین کنید و با اینکار واقعا زندگی تان را تغییر بدهید.

1. عشق به احساساتتان مربوط نیست, عشق بیشتر به نحوه عمل کردنتان بستگی دارد.

سعی کنید به عشق به این دید نگاه کنید و با این طرز فکر دیگر قدم اشتباه بر نمی دارید. اگر به عشق با احساساتتان برخورد کنید, وقتی از فردی به فرد دیگری می روید و ابراز عشق تان را نسبت به فرد جدید متوقف می کنید, پس احساساتتان دارد در راستای رفتار و عملکردتان تغییر می کند. مثالی مناسب برای این مورد زمانی است که سعی می کنید کسی که نیستید, باشید, و یا شاید دارید همه این کارها را فقط بخاطر گرفتن عشق انجام می دهید: اینکار عشق را شرطی می کند. بهر حال, اگر به این روش خاص عمل کنید و به شخص دیگری چون متفاوت است نیاز نداشته باشید, این عشق, عشق بدون قید و شرطاست. عشق تان نباید بر اساس گفته و یا عملکرد شخص دیگری باشد, این بدان معنی است که صرفنظر از اینکه دیگران چگونه رفتار می کنند شما همیشه به همان شیوه همیشگی عمل می کنید.

2. عشق تان را نسبت به دیگران تعدیل کنید.

عشق به اشکال مختلف دریافت می شود و به دیگران داده می شود و, متاسفانه, و از لحاظ فیزیولوژی ‘اندازه متناسب برای همه’ ندارد. عشق بدون قید و شرط یک تصمیم آگاهانه است که دارید هر روز خودتان می گیرید. در هر موقعیت جدیدی که پیش می آید, هیچ قانون متمایز کننده ای برای شخص خاصی در این زمینه نباید وجود داشته باشد, که بخواهید از فردی به فرد دیگر بکار بگیرید.

3. عشق گاهی اوقات می تواند راحت نباشد.

برای اینکه واقعا کسی را دوست داشته باشیم, باید بتوانید سختی را با ملایمات بپوشانید, و در این جا محافظت از کسی در برابر ناملایمات نشانه ای از عشق بدون قید و شرط نمی باشد. رنج کشیدن و رشد کردن بخشی از زندگی است و محافظت کردن دیگران از این مقوله عشق نیست—اگر این کارها را انجام می دهید تا دیگران را خوشنود و راضی نگه دارید, در بیشتر اوقات بجای اینکه احساس خوبی داشته باشید, بیشتر خودتان صدمه خواهید دید! عشق بدون قید و شرط نیاز دارد تا که به آن اجازه بدهیم درد را تجربه کند بطوریکه با اینکار راه خودش را پیدا کرده و به سرعت رشد می کند.

4. به خودتان نیز عشق بدون قید و شرط بدهید.

اگر از آن دسته انسان هایی هستید که عشق را طلب می کنند, که بیشتر ما تمایل داریم اینگونه باشیم, بیشتر علاقه دارید تا اینکه به خودتان عشق بدهید, به دیگران ابراز عشق کنید. عشقی که به دیگران با این روش می دهید بدون قید و شرط نخواهد بود, برای اینکه به دیگران تعیین تکلیف می کنید که چقدر عشق باید به شما بازگردانند. این عشق بدون قید و شرط نیست. بهرحال, اگر از دیگران مدام طلب عشق بکنید یعنی اینکه خودتان را دوست ندارید. پس به خودتان اول عشق بدون قید و شرط بدهید, و بقیه چیزها خودشان می آیند.

5. بخشش را یاد بگیرید.

این گفته به این معنی نیست که به کسی اجازه بدهیم پا بروی همه چیز بگذارد; بلکه در مورد انتخاب یک واکنش بهتر است, انتخاب راه مهربانانه تری برای خودتان. اگر کسی به شما صدمه زد و یا شما را پایین کشید, بخشش را انتخاب کنید و از خشم رهایی پیدا کنید. چگونگی عملکرد یک فرد نسبت به یک فرد دیگر بنابر موقعیتی که پیش آمده تغییر خواهد کرد, اما اگر انتخاب کنید که عاشقانه عمل کنید و آن حس منفی را در خودتان نگه ندارید, طرف مقابل را بدون قید و شرط دوست خواهید داشت.

6. عشق تان را به کسانی که فکر می کنید سزاوارش نیستند نشان بدهید.

اگر کسی را دور و برتان دارید که نسبت به شما و یا دیگران دلچرکین است, انجام اینکار بهترین گزینه است. و حتی اگر کسی در مورد شما بدبین است, این قبیل افراد برخی از کمبودها را در زندگی شخصی شان دارند که مانع از این می شود که واقعا خودشان را دوست داشته باشند. اگر با این موارد مواجه شدید قبل از اینکه دست به هر نوع عکس العملی بزنید, خودتان را بجای آنها فرض کنید, اینکار می تواند به شما در این موقعیت کمک کند چونکه متوجه خواهید شد که دیدگاه منفی شان بخاطر خودشان است نه برای شما. اینجا دیگر جایی است که باید عشق بدون قید و شرط را به آنها بدهید و آنها نیز در واکنش به عمل شما آنرا خواهند داد. با این روش شرایط خوبی را برای آنها فراهم می کنید, اما از همه مهم تر, شرایط بهتری را برای خودتان فراهم می کنید.

7. عشق بدون قید و شرط را هر روز تمرین کنید.

حداقل یکبار در روز اینکار را تمرین کنید: چیزی به دیگران بدهید ولی در عوض آن چیزی نخواهید. مثلا می توانید به فردی اجازه بدهید تا اول از در عبور کند, اجازه بدهید تا ماشین دیگری در ترافیک از شما سبقت بگیرد, یا به کسی جمله دوستت دارم را بدون توقع شنیدنش بگویید. این کارها را هر روز انجام بدهید و من به شما قول می دهم که حتی اگر چیزی به شما از طرف آنها بازنگردد, از این عشق بدون قید و شرط که به دیگران می دهید لذت خواهید برد.

منبع-جنی