0914_BLOOD_lg
اگر دچار غلظت خون هستید بهتر است به دنبال راههای پیشگیری کننده و درمان کننده آن باشید چون این عارضه می تواند برای شما خطر آفرین و مرگ آور باشد موجب بروز  عارضه های خطرناک در بدن شما شود!

دکتر تاج‌آبادی متخصص خون درباره بیماری غلظت خون گفت: مصرف دخانیات یکی از علل جدی در کنار مسائل قلبی است که علاوه بر بروز سرطان باعث غلیظ شدن خون می‌شود و رگ‌های قلبی را به مرور زمان از بین می‌برد.
این متخصص در ادامه تصریح کرد: در کشور ما متأسفانه بیماری غلظت خون چندان جدی گرفته نمی‌شود، در حالیکه یکی از عوامل اصلی سکته قلبی، بروز بیماری غلظت خون است و مردم باید با مراجعه به پزشک متخصص، برای درمان آن اقدام کنند و هر روز شاهد افزایش سکته قلبی هستیم و می‌بینیم که سن ابتلا به این بیماری در جامعه در حال کاهش است.
وی درباره راههای درمان غلظت خون گفت: یکی از بهترین راهکارها برای کاهش غلظت خون، که به جامعه نیز کمک شایانی می‌کند خون دادن است و برای مردان هر سه ماه و برای خانم‌ها هر 4 ماه یک‌بار، توصیه می‌شود که با انجام آن میزان گلبول‌های قرمز خون کاهش می‌یابد.
این متخصص همچنین هشدار داد:‌ خون دادن، باید با نظر پزشک متخصص باشد و اگر هر کس خود سرانه اقدام به خون دادن کند ممکن است دچار عواقب آن شود که در موارد حاد منجر به مرگ خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران جوان