two-year-old-constipation-problems-cambogia-garcinia-17971

آیا می دانستید یبوست یکی از عوامل اصلی و مهم در ابتلای افراد به سرطان خواهد بود سرطان روده و سیستم گوارشی می تواند با وجود یبوست مزمن بروز دهد و جان بیماران را  در خطر بیندازد

یبوست مداوم در بزرگسالان می تواند نشان دهنده مشکلاتی نظیر ورم روده بزرگ, سرطان روده بزرگ, سرطان معده و یا التهاب دیورتیکول باشد.

دکتر «لارن گرسون»، از مرکز درمانی پاسفیک کالیفرنیا، در این باره می گوید: «منظور از یبوست در مورد افرادیست که در زمان دفع مزاج تقلای زیادی می کنند و یا فاصله بین دو عمل دفع آنها بسیار زیاد است که گاهی چند روز و حتی هفته ها یا بیشتر طول می کشد. این افراد نیاز به آزمایشات درمانی دارند حتی اگر عوارضی شبیه خونریزی، کم خونی یا کاهش وزن نداشته باشند.»

گرسون و همکارانش اطلاعات مربوط به ۱۲۸۳۸ فرد بزرگسال در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال را که به خاطر این مشکل از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ تحت درمان بودند، را مورد بررسی قرار دادند.

محققین دریافتند که خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر ورم روده بزرگ، سرطان روده بزرگ، سرطان معده و التهاب دیورتیکول در افراد دارای یبوست شدید نسبت به کسانیکه این مشکل را ندارند به مراتب بیشتر است.

مهر،