d8b7a8de-e7b8-48c8-8af7-d46cc380e4b2_636x978

کسانی که تنها هستند و در تنهایی زندگی می کنند رژیم غذایی صحیحی ندارند و به خوردن غذاهای سالم اهمیت نمی دهند آن ها خورد و خوراک درستی ندارند

 تنهایی همان طور که برای بسیاری اتفاقی ناخوشایند و آزار دهنده است برای برخی دوست داشتی و لذت بخش است. تنها بودن در خانه یعنی خودمختاری و آزادی در انجام کارها، یعنی هر زمان از روز هر چه دوست دارید انجام دهید، هر کجا دوست دارید بخوابید و هر چه دوست دارید بخورید؛ تصمیماتی که البته همیشه هم بهترین و سالم ترین نیستند.

 تنها زندگی کردن در کنار تمامی جنبه های مثبتی که دارد تبعات منفی هم به دنبال دارد، از جمله اینکه احتمال عدم رعایت رژیم غذایی سالم را کاهش می دهد. اگرچه رژیم های غذایی تا حد زیادی به فرهنگ و نقش های اجتماعی تعریف شده در هر فرهنگی باز می گردد و بسته به هر فرهنگی انگیزه و اشتیاق آشپزی و مصرف خوراکی های سالم و ناسالم در میان افراد متفاوت است. با این حال، نمی توان انکار کرد تنهایی در هر جامعه ای احتمال رژیم غذایی ناسالم را افزایش می دهد.

اغلب افرادی که تنها هستند، الزام خاصی برای انتخاب یگ رژیم غذایی را احساس نمی کنند و به سختی میزان پروتئین و ویتامینی مورد نیازشان را کنترل می کنند.بنا بر تحقیقات انجام شده، تنوع در رژیم غذایی این گروه کمتر دیده می شود و برخی خوراکی هایی مفید و مغذی مثل: ماهی، سبزی و میوه از سبد غذایی آنها کاملاً حذف می شود.از آنجایی که آمار جهانی افرادی که به تنهایی زندگی می کنند روز به روز در حال افزایش است می توان پیش بینی کرد، در آینده ای نه چندان دور مشکلات ناشی از عدم رعایت رژیم غذایی سالم بیشتر و بیشتر و می شود.

اما حل این مشکل کار چندان دشواری نیست و به راحتی با افزایش توانایی آشپزی افراد و یک برنامه‌ریزی صحیح می توان آن را مرتفع کرد. بنابراین، اگر تنها هستید و به خاطر ندارید آخرین بار چه زمانی میوه و ماهی مصرف کردید کافی است برنامه ای ساده و متناسب با بودجه ای که دارید روی در یخچال بچسبانید یا در تلفن همراه خود ذخیره کنید تا چندین بار در طول روز با آن مواجه شوید. همین هشدارهای ساده اگر استمرار داشته باشند می توانند انگیزه شما برای رعایت رژیم غذایی صحیح را افزایش دهند.

منبع scienceworldreport