214564

افراد کارمند در دقیقه های اولیه ای که شروع به کار می کنند چه اشتباهات رایجی را مرتکب می شوند بیشترین کارهای اشتباهی که انجام می دهند را در این مطلب برایتان آورده ایم با ما در دانستن آن ها همراه باشید

چند دقیقه نخست کار تاثیر بسیار زیادی روی ادامه دادن ۸ ساعت کاری و کار مفید شما می گذارد.اگر سروقت به محل کار خود نرسید یا با انبوهی از ایمیل مواجه شوید تمرکز خود ار ازدست می دهید و بدون انگیزه بقیه ساعات را می گذرانید.
تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است و ۱۰ تا از رایج ترین اشتباهاتی که در ۱۰ دقیقه اول کار کارمندان انجام می دهند را نام بردیم.

۱. دیر رسیدن

شما ممکن است قبل از این که حتی ساعت کاری تان شروع شود با یک روند اشتباه روز خود را شروع کرده باشید. تحقیقات نشان داده است که رئیس ها به کارمندانی که دیرتر به محل کار می آیند بشتر توجه می کنند و حتی آنهایی که زمان بیشتری را در محل کار خود سپری کنندحقوق کمتری به آن ها تعلق پیدا می کند.

۲. سلام نکردن با همکاران

با صحبت کردن و معاشرت کردن با همکارانتان می توانید روز خوب و دلنشینی برای خود و همکاران ایجاد کنید. اگر شما رئیس نباشید و کارمند عادی شرکت باشید و سلام و احوال پرسی با کارمندان دیگر نداشته باشید، در کار خود مطرح نخواهید شد.

۳. نوشیدن قهوه

اگر هنگامی که صبح از خواب پا می شوید و یک لیوان قهوه نمی خورید حتما هنگامی که به دفتر برسید اولین کاری که می کنید یک لیوان قهوه یا چای می نوشید. ولی تحقیقات نشان می دهد که بهترین زمان برای نوشیدن قهوه بعد از ساعت ۹:۳۰ صبح است.به دلیل اینکه هورمون های استرس که انرژی را تنظیم می کند در ساعات ۸ تا ۹ صبح به اوج خود می رسند و اگردر این زمان قهوه بنوشید بدن کمتر این هورمون ها را ترشح می کند و بیشتر به کافین تکیه می کند.

۴. پاسخ دادن به تمامی ایمیل ها

وقتی که پشت میز خود می نشینید اولین موضوعی که با آن روبه رو می شوید با انبوهی از ایمیل و مسیج هایی است که در طول شب به شما داده شده است مواجه می شوید و وقت زیادی را باید صرف آن کنید. ولی تحقیقات نشان می دهد که ۱۰ دقیقه اول کار خود را فقط سریع به ایمیل ها نگاه کردن و اگر مطلب مهمی دیده شد برای بقیه روز برنامه ریزی کردن صرف کنید و در طول روز زمان های که سرتان خلوت تر شد ایمیل های خود را چک کنید.

۵. به محل کار خود بدون برنامه ریزی کاری از قبل وارد رفتن

قبل از آنکه به کار خود شروع کنید باید حتما یک برنامه فرضی در ذهن خود داشته باشید که این برنامه شامل نوشتن کار های روزانه تان اولویت بندی کردن آن ها می شود. تقویم خود ار چک کنید و ببینید که در روز مشخصی چه کار هایی را انجام داده و چه مسئله هایی مانده و باید انجام دهید.

۶. کار های آسان را اول انجام دادن

هرچه از زمان کاری شما بگذرد انرژی تان کمتر می شود و پس نباید اول کار های آسان را انجام دهید و در زمان خستگی کار های مشکل و سخت تان را موکول کنید.

۷. همزمان چندکار را انجام دادن

چون اول صبح انرژی زیادی دارید شاید حس کنید می توانید چندین کار را انجام دهید ولی چند کار را در یک زمان انجام دادن به کیفیت کار تاثیر می گذارد شاید کمیت بالا باشد ولی کیفیت به همان اندازه پایین می آید.

۸. در افکار منفی غوطه ور شدن

شاید شب قبل با خانواده دعوای تان شده باشد یا اتفاق منفی برایتان افتاده باشد ولی نباید این مسئله را به کار خود وارد کنید و با انرژی منفی وارد محل کارتان شوید.

۹. جلسه داشتن

جلسات صبح می تواند وقت شما را تلف کند و صبح ها باید برای کار های عقب مانده و نوشتن بگذارید. جلسات باید زمانی باشد که همراه با خستگی رفع کردن باشد و کم انرژی باشد. زمان های پر انرژی و اصلی برای کار های دیگر بگذارید.

۱۰. روزمرگی را رعایت نکره اید

اگر در اول روز خود وقت تان را برای فکر کردن و تصمیم گرفتن راجع به اینکه چه کاری را اول انجام دهد و روتینی در کار خود نداشته باشید بیشتر وقت خود را تلف خواهید کرد. روزمرگی به مغز انسان آزادی می دهد که به موضوعی که واقعا اهمیت دارد بپردازد.

منبع: بیزنس اینسایدر