coffee-dna
 آیا شما هم به خوردن قهوه عادت کرده اید و به نوعی به مصرف آن اعتیاد دارید و به مصرف آن وابسته اید این امر برای سلامتی تان چه میزان خطرناک است و برای برطرف کردن این عارضه چه کارهایی باید انجام دهید

کارشناسان از وقوع نوع جدیدی از اعتیاد به مواد غذایی در جهان امروزی خبر داده‌اند و آن اعتیاد به قهوه است.
گفتنی است، بسیاری از افراد در جهان امروزی به خوردن قهوه روی آورده‌اند و برای رفع خستگی، افزایش انرژی و لاغری از انواع قهوه‌ها استفاده می‌کنند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، قهوه به دلیل دارا بودن کافئین خاصیت اعتیاد آوری دارد و می‌تواند سبب وابستگی روانی و فیزیکی در افراد شود.
کارشناسان اثر اعتیاد به قهوه را با اثر مواد مخدر بر بدن یکسان دانسته‌اند.
تیمی از پژوهشگران در دانشگاه جان هاپکینزو‌ واشنگتن‌ دی‌سی با تحقیق بر روی داوطلبان دریافته‌اند افراد مبتلا به اعتیاد به قهوه از علائمی چون اضطراب، عصبانیت، ناراحتی معده، پرخاشگری، کاهش زمان خواب، سردرد، خستگی و علائمی شبیه به سرماخوردگی رنج می‌برند.
کارشناسان هشدار می‌دهند افراد مبتلا به اعتیاد به قهوه در روز بیشتر از 400 میلی لیتر از این نوشیدنی استفاده می‌کنند در صورتی که میزان استاندارد مصرف قهوه در روز کمتر از 200 میلی لیتر است.
کارشناسان در شیوه درمان معتادان به قهوه از روشهای گفتار درمانی، جلسات مشاوره و کاهش دادن حجم مصرف قهوه و جایگزین کردن آن با سایر نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند.
مصرف بیش از حد قهوه علاوه‌بر تغییر رنگ دندان‌ها می‌تواند سبب بروز سرطان در افراد شود.