sugar-addiction
 آیا می دانستید استفاده از رژیم غذایی بهترین روش برای کنترل قندخون است و در پاین اوردن او تنظیم قندخون شما می تواند تاثیر بسزایی بگذارد همچنین موجب تنظیم شدن فشار خون نیز می شود

مطالعه جدید دانشمندان نشان می‌دهد که خوراکی‌هایی همچون وانیل پودینگ شیرین، شکرش در عرض سه ماه کم می‌شود و سطح شیرینی آن در طول زمان تغییر نمی‌کند و این یافته‌ها ممکن است که تلنگری بر بهداشت عمومی بزند تا تلاش در جهت کاهش مقدار قند مورد استفاده انجام شود.
در این طرح بعد از سه ماه 32.4 افرادی که با کاهش مصرف قند و 31.2 درصد افرادی که با رژیم طبیعی لاغر شدند به ترتیب با قطع کردن آزمایش به ترتیب 13.9 و 13.5 قند شان افزایش یافته بود.
دکتر گری بوشان دکترای زیست‌شناسی رفتاری می‌گوید: مصرف نمک برای کاهش قند افراد مؤثر است و من توصیه می‌کنم در رستوران‌های بزرگ برای کاهش مصرف قند، غذاهای رژیمی که حاوی کالری است پخت کنند تا نمک موجود در غذا سبب سوخت شدن قند بشود، البته باید گفت که این تاکتیک در همه جا صدق نمی‌کند.
در مرکز مونل، افراد باید هر سه ماه یکبار قند خون را آزمایش می‌کنند و اگر تغییراتی در فشارخون‌شان ایجاد شده سریعاً این تغییرات و همچنین نوسانات قند‌شان را به پزشک این مرکز اطلاع می‌دهند.
محققان این سؤال برایشان ناتمام مانده است که آیا رژیم غذایی طولانی مدت می‌توانند عاملی مناسب برای تغییر میزان مصرف قند افراد باشد.