566aef336b7e5

تا کنون برایتان پیش آمده پس از بیدارشدن از خواب احساس خستگی و کسلی کنید و خواب آلودگی زیادی در شما ایجاد شود دلیل رایج بروز این عارضه چیست و با چه روش هایی می توانیم این مشکل را برطرف کنیم

بیدار شدن بعد از یک خواب کوتاه کمتر از 5 ساعت می‌تواند احساسی به شما دهد که انگار روی بستری از زغال داغ راه می‌روید. بنابراین متخصصان علم خواب توصیه می‌کنند که باید حداقل میزان خواب 8 ساعته در طول شبانه روز داشته باشید.

برخی در این میان تصور می‌کنند خواب بیش از حد می‌تواند ایده آل باشد اما این روند تنها چرخه خواب را مختل می‌کند. ممکن است بپرسید میزان استاندارد خواب چقدر است؟ پاسخ این سؤال در افراد مختلف متفاوت است و به سن و خیلی از عوامل دیگر بستگی دارد.

خواب بیش از حد همیشگی می‌تواند عوارض جسمی و روانی به همراه داشته باشد و چرخه بیولوژیکی بدن را مختل کند. برای مثال برخی تحقیقات نشان داده‌اند کسانی که بیش از حد می‌خوابند، دچار کمردرد، سکته مغزی، دیابت و بیماری‌های قلبی می‌شوند. گاهی عوارض جدی‌تر خواب طولانی می‌تواند شامل افسردگی، سوء مصرف الکل و یا آپنه انسدادی خواب شود.

توصیه بر این است اگر شما در حال مصرف هر نوع دارویی هستید که باعث خواب آلودگی می‌شود، با پزشک خود برای توقف مصرف آن مشورت کنید. قرار گرفتن در معرض نور یا تاریکی برای ریتم خواب شبانه روزی ضروری است. پس اجازه دهید برای بیدار شدن نور خورشید به اتاقتان بتابد و برای خوابیدن خود را از هر نوری دور کنید. ایجاد برنامه‌های خواب و پایبندی به آنها ضروری است.

فراموش نکنید خوابیدن در روزهای آخر هفته باعث ایجاد ریتم نامنظم خواب در روزهای کاری می‌شود.

msn،