450px-Bench-press

پرس سینه ورزش قسمت بالای بدن است. این ورزش  باعث کاهش وزن میشود و در سطح قفسه سینه،  وزنه را  به بالا  هل می دهیم .ورزش در پهن کردن عضله بزرگ سینه  و همچنین سایر عضلات موثر  است.پرس سینه هالتر یکی از سه  ورزش وزنه برداری است  در آموزش بدنسازی، و انواع دیگر جمله بلند کردن اجسام برای داشتن  تناسب اندام برای توسعه عضلات قفسه سینه استفاده می شود.

 

چگونه پرس سینه را بهتر کنیم؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که از مربیان قدرتی پرسیده می شود ؟ این مسئله هم رواج زیادی دارد که سطح قدرت . توان و استقامت کسی را فقط با پرس سینه اندازه گیری می کنند . در باشگاه بدنسازی وقتی کسی سنگین تر از دیگران پرس سینه را انجام دهد به عنوان یکی از سلاطین باشگاه شناخته می شود . بدنسازان با تجربه می دانند که این مسئله ۱۰۰درصد صحیح نیست و برای ارزیابی قدرت نمی شود به تنها یک حرکت مثل پرس سینه اکتفا نمود . اما به هر حال پرس سینه تکنیک خوبی است برای ارزیابی قدرت عضلات بالاتنه . این مقاله درباره افزایش وزنه در حرکت پرس سینه است و شما ۵ نکته را فرا می گیرید که در این مسیر یاری تان می دهد .

 

نکته ۱: تمرکز روی کیفیت

اول از همه باید به خودتان باور داشته باشید که نمی توانید بدنسازی موفقی شویداگر بخواهید اضافی تمرین کنید و کیفیت را نادیده بگیرید. اگر فکر می کنید انجام مقدار زیادی ست و تکرار می تواند کیفیت کارتان را بالا ببرد کاملا در اشتباه هستید و باید از این تصور خارج شوید . تمرکز را روی تمرین کل بدن بگذارید و کمتر به پرس سینه زدن هر روزه فکر کنید . انجام پرس سینه ۱یا ۲ روز در هر ۷ روز باید کافی باشد . هرگز بدن را به مرحله تمرین زدگی وارد نکنید .

نکته ۲ : بهبود عادات غذایی

اگر انواع مناسب پروتئین ، کربوهیردات و مواد مغذی را در رژِم غذایی خود جای ندهید تا به بهبود سلامت کلی بدن کمک کند . نمی توانید رویای افزایش پرس سینه را داشته باشید چرا که وعده های غذایی بزرگ بخشی از برنامه عضله سازی است و اگر از این عامل غافل شوید . نتایج لازم را به دست نخواهید آورد . افزایش تعداد وعده های غذایی روزانه تا ۲ وعده یا بیشتر بسیار بهتر از ۳ وعده است .

نکته ۳: خواب کافی

خواب برای بدن به اندازه پروتئین ، تغذیه و مواد معدنی اهمیت دارد . باید به اندازه کافی بخوابید و به ویژه خواب شبانه را جدی بگیرید. این اتفاق نه تنها شما را سرحال تر و ریلکس تر می کند بلکه همچنین کمک می کند به بهبود رشد عضله و بازسازی طبیعی بدن که طی آن بافت های تخریب شده و عضلات ریکاوری می شوند ، ریلکس کردن ذهن و بدن به صورت خودکار باعث افزایش پرس سینه می شود.

نکته ۴ : استراحت بین ست ها

خواب دوره ای است که نباید از آن هیچ سختی داشته باشید .حین تمرین شما اوقات سختی دارید و باید بدن را از خسته شدن و هر نوع آسیب غیر منتظره محافظت کنید . باید بین ۲ جلسه تمرین استراحت کافی داشته باشید . استراحت باعث می شود بهتر آماده تمرین برای جلسه بعدی شوید .

نکته ۵: تکنیک را اصلاح کنید

دلیل اینکه پرس سینه حتی بعد از چند ماه رشد می کند می تواند عدم رعایت تکنیک درست مثل گیرش نادرست وزنه ، لرزیدن بدن حین حرکت ،حرکت دادن وزنه در مسیر نادرست و … باشد. پس لازم است که تکنیک درست اجرای حرکت را آموخته و آن را رعایت کنید .

منبع-http://www.bodyfull.ir