ears 4

اختلالات تعادل و سیستم دهلیزی که گوش داخلی را درگیر می سازند، بیش از 30 میلیون نفر آمریکایی 17 ساله و بزرگتر را گرفتار کرده اند. سقوط های ثانویه به این اختلالات سالیانه منجر به بیش از 000/100 مورد شکستکی لگن در سالمندان می شود.  (NIDCD)
بیماران و مراقیت بهداشتی برای توضیح هر گونه اختلال در حس جهت یابی در فضا از واژه Dizziness استفاده می کنند. سرگیجه Vertigo با عنوان احساس خطای حرکتی یا توهم حرکت تعریف می شود (یا گردش شخص به دور محیط). اکثر افرادی که سرگیجه دارند احساس می کنند که اشیاء در اطراف آنها در حال حرکت است.
آتاکسی Ataxia نارسایی در هماهنگی عضلانی است و در بیماران با اختلالات دهلیزی مشاهده می شود. سنکوپ، غش و کاهش هوشیاری را نمی توان به عنوان اشکال مختلف سرگیجه مطرح کرد این موارد از خصوصیات مشکلات گوش نیستند و معمولا نشان دهنده مشکلات قلبی- عروقی می باشند.
نیستاگموس (Nystagmus) حرکات ریتمیک غیر ارادی چشمها هستند که بطور طبیعی پس از چرخاندن سریع یک جسم در مقابل چشمها بوجود می آید (مثل نگاه کردن از پنجره یک ماشین یا قطار در حال حرکت به بیرون).
اما در شرایط پاتولوژیک، این حالت ممکنست با اختلالات دهلیزی توام باشد. نیستاگموس می تواند افقی عمودی یا چرخشی باشد، علت نیستاگموس، اختلال در سیستم عصبی مرکزی یا محیطی است.

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد