56cd739c84810

شیرخوارانی که در مراحل اولیه دندان درآورد به سر می برند دچار چه علائمی می شوند چه مشکلاتی سلامتی آن ها را تهدید خواهد کرد از جمله علامت های دندان درآوردن خردسالان تب بالا و جاری شدن دائم آب دهانشان است

بر اساس یک بازبینی جدید، دندان درآوردن ممکن است برای نوزاد ناخوشایند باشد، اما به ندرت تب بالا یا دیگر نشانه‌های بیماری را ایجاد می‌کند.

بر اساس این آنالیز که در روز ۱۸ فوریه در ژورنال اطفال منتشر شد، دندان درآوردن اغلب باعث می‌شود بچه‌ها کمی بداخلاق‌تر باشند، آب دهان‌شان بیشتر راه بی‌افتد و لثه‌هایشان را به هم بسایند.

به گفته محققان تحت رهبری دکتر میشل بولن، از دانشگاه فدرال سانتا کاتارینای برزیل، اگرچه دمای بدن برخی نوزادان بالا می‌رود، دندان درآوردن باعث ایجاد تب شدید یا علامت دیگری از بیماری نمی‌شود.

دکتر مینو جورج، از مرکز پزشکی اطفال کوهن در نیویورک گفت: «بعضی وقت‌ها والدین نمی‌دانند که یک علامت خاص به خاطر دندان درآوردن بچه است یا مریض شدن او. همیشه این جور سؤالات از ما پرسیده می‌شود. اگر دمای نوزاد از ۳۸ درجه بالاتر برود، این تب است و با تغییر دمای خفیف ناشی از دندان درآوردن فرق می‌کند.»

او گفت: «تب چیز بدی نیست. تب پاسخ بدن به عفونت است. اما والدین باید آگاه باشند که تب معمولاً به یک بیماری ربط دارد.»

WebMD