ce764dc63eac64d6ba5b3e864694476748aed4c2
این مارملاد بسیار خوشمزه و خوش طعم است و برای صبحانه انتخاب بسیار لذیذی است پیشنهاد می کنیم آن را تست کنید مطمئنا پشیمان نخواهید شد

برای پختن مارملاد/ ژله بهتر است از قابلمه ی چدنی یا لعابی استفاده کنید. برای نگهداری مارملاد از شیشه های دهانه گشاد و با درپوش محکم استفاده کنید. شیشه ها را پیش از استفاده، با آب داغ و مواد شوینده تمیز کرده و خوب خشک کنید. پیش از استفاده، شیشه ها را برای مدت کوتاهی گرم کنید، مثلا” در مایکروویو.
پارسینه
چهارشنبه 12 اسفند 1394 – 22:57

مارملاد پرتقال و  کدو حلوایی

مواد لازم:

کدو حلوایی (پوست گرفته و خرد شده): 1 کیلو

پرتقال توسرخ: 6 عدد

 آب لیمو ترش تازه: 125 میلی لیتر

زنجبیل تازه:  2 سانتی متر

شکر: 1250 کیلو

آب: 1 لیتر

طرز تهیه:

کدوها را در قابلمه ی بزرگی بریزید. دو عدد از پرتقال ها را با پوست ورقه کرده (دانه هایشان را کنار بگذارید) و به کدوها اضافه کنید. بقیه پرتقال ها را هم پوست بگیرید (بطوریکه پوست سفید زیرین هم گرفته شود. سپس خرد کرده و (هسته هاشان را کنار بگذارید) و همراه با آب لیمو، زنجبیل و فلفل ها به مواد داخل قابلمه اضافه کنید. هسته را با بند بلندی محکم در تنظیف ببندید و از دسته ی قابلمه به داخل آن آویزان کنید. در آخر آب را اضافه کنید. تنظیف حاوی هسته ها باید داخل مواد قرار بگیرد.

سپس روی حرارت زیاد مواد را جوش آورید. پس از جوش آمدن، حرارت را کم کرده در پوش قابلمه را بگذارید. 1 ساعت مواد را بپزید تا کدو و پرتقال کاملا” نرم شوند. تنظیف را بیرون بیاورید. شکر را روی مواد بریزید و هم بزنید تا حل شود. مواد را 15 دقیقه دیگر با حرارت ملایم بپزید تا مارملاد سفت شود. کف روی مارملاد را با کفگیر بگیرید.

چند دقیقه صبر کنید. سپس مارملاد را در شیشه های تمیز و خشک و گرم شده بریزید. شیشه را پر کنید تا جایی برای هوا نماند. سپس روی دهانه شیشه یک تکه سلوفون گذاشته و درپوش را ببندید. شیشه ها را در جای خنک نگهداری کنید.