از خواص چای نعناع چه می دانید ؟

چای نعناع,خواص چای نعناع,مضرات چای نعناع
از خواص و ویژگی های چای نعناع چه میزان اطلاع دارید؟ این چای چه تاثیرات مطلوبی روی بدن میگذارد؟ باعث چه تغییراتی در حافظه افراد مصرف کننده می تواند شود؟

طبق یافته های یک مطالعه جدید، چای نعناع می تواند به بهبود حافظه کوتاه مدت و بلندمدت و بهبود خلق و خو کمک کند.

محققان دانشگاه نورث آمبریا انگلستان دریافتند نوشیدن چای نعناع به افزایش سطح هوشیاری بخصوص در افراد مسن کمک می کند.

در این مطالعه تاثیرات انواع گیاهان دارویی مورد مطالعه قرار گرفت. در یکی از پژوهش ها، از ۱۸۰ شرکت کننده خواسته شد چای نعناع یا چای بابونه بنوشند و سپس مهارت های شناختی و رفتاری آنها قبل و بعد از آزمایش مورد بررسی قرار گرفت. همچنین یک گروه کنترل هم ایجاد کردند که از آنها فقط خواسته شد آب گرم بنوشند.

نتایج مطالعه نشان داد چای نعناع موجب بهبود رفتارهای اخلاقی و افزایش میزان شناخت افراد شرکت کننده شده و همچنین به بهبود حافظه بلندمدت، سطح آگاهی و حافظه کار آنها کمک کرده بود. در عین حال چای بابونه دارای نتایج متضادی نسبت به نعناع بود.

چای نعناع,خواص چای نعناع,مضرات چای نعناع

4 خواص بی نظیر چای نعناع

تمرکز ذهنی

چای نعناع حاوی عطر و طعمی تازه و خنک است که می تواند به رانندگان کمک کند تا هشیار بمانند، متمرکز باشند و اضطراب کمتری داشته باشند. عطر چای نعناع میتواند عملکرد ذهنی را تقویت کند و تمرکز را افزایش دهد.

سرفه و گرفتگی گلو

اضافه کردن نعناع خشک در یک فنجان چای گیاهی داغ می تواند سبب کاهش گرفتگی و کاهش سرفه در ارتباط با سرماخوردگی و آلرژی ها باشد.

طبق گزارش مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، چای نعناع حاوی اکسپکتورانت است و خاصیت ضد سرفه دارد و به عنوان یک بازدارنده عمل می کند تا سرفه را از بین ببرد و همچنین می تواند سرفه خشک و گلودرد را کاهش دهد.بین وعده های غذایی روزانه، 4 تا 5 فنجان چای نعناع بنوشید.

بوی بد دهان

چای نعناع می تواند نفس بدی را از طریق سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و یا خوردن پیاز یا سیر ایجاد شده را از بین ببرد.

مطالعه کنید : چگونه بوی سیر دهان را از بین ببریم ؟

ناراحتی معده

طبق گفته مدرسه پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه ویسکانسین، یک فنجان چای نعناع موجب تسکین ناراحتی معده و سوزش سر دل خواهد شد.

مطالعه کنید : درمان دل درد

اگر چه چای نعناع ممکن است علائم سندرم روده تحریک پذیر را نیز کاهش دهد اما مصرف قرص درمان موثرتری خواهد بود.

چای نعناع