9

دلایل زیادی وجود دارد که باعث سرد شدن یک رابطه ی جنسی می شود. وقتی زن و مرد از یک رابطه ی جنسی احساس نارضایتی داشته باشند باید به فکر راه حلی برای آن باشند. زیرا این موضوع به ندرت زندگی زناشویی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. زنان نقش مهمی در برآورده کردن رضایت جنسی دارند.

بسیاری از خانم‌ها علاقه‌ای به عشق‌ورزی ندارند. مشکل روان‌شناختی آنان چیست؟

 

وقتی در مورد علل روانشناختی صحبت می کنیم، بلافاصله افکار ، احساسات یا هیجاناتی که علاقه به رابطه جنسی را کاهش می دهند به یاد می آوریم. ترس و خشم یکی از علل کاهش میل جنسی است. برخی از ترس ها مانند ترس از کارایی جنسی، ترس از صمیمیت، ترس از هیجان جنسی. نارضایتی از بدن خود یا سرکوب روحی به خاطر تجارب تلخ کودکی از دیگر علل کاهش میل جنسی هستند.

.

تجربه جراحت چه روحی و چه جسمی شاید بزرگترین تاثیر را روی میل جنسی بگذارد. تجارب غمناک التیام نیافته، مانند از دست دادن شریک زندگی یا آزار و اذیت دیدن در این روابط. مشکلات ارتباطی در نحوه برخورد زوجین نیز یکی دیگر از علت هاست.

.

به موارد فوق می‌توان این مسائل را نیز افزود. شاید زوجین از نظر ظاهری جذابیتشان را برای یکدیگر حفظ نکرده باشند. آنها باید با تغییراتی که در خود ایجاد می‌کنند به سمت رفع این بی‌علاقگی بروند. تفاوت در نیازهای جنسی و عدم پاسخ به نیازهای طرف مقابل موضوعی است که باید طرفین درباره آن حرف بزنند . عدم گفت‌وگو و پیشرف در برطرف کردن این مشکل موجب می شود شک به طرف مقابل (خانم یا آقا) به وجود آید. در این موارد نباید زوجین به تلاش انفرادی دست بزنند.

عوارض روانی ارضاء نشدن زن از نظر جنسی

.

برخی از افکار نامعقول نیز موجب رد کردن رابطه جنسی می شود، ممکن است موجب یک ناامیدی یا خشم بزرگ شود. همچنین کاهش علاقه به رابطه جنسی یک علامت متداول از سندرم های مختلف روانپزشکی است. یکی از شایع ترین این سندرم ها افسردگی است. همچنین موجب می شود که مردان و زنان میل جنسی را از راه های مختلف آزمایش کنند.

.

هدف زنان عشق، احساس صمیمیت و ارتباط احساسی است، در حالی که مردان فعالیت های جنسی را به عنوان هدف می بینند. شاید فاکتورهای دیگری مثل تاثیر منفی امیال مانند مشکلات روانی شریک جنسی، استرس و یا مشکلات برقراری روابط اجتماعی نیز در رد کردن رابطه جنسی دخیل باشند.