26

آیا تابحال به این موضوع توجه کرده اید که خانه ی هر فرد روح و حس خاصی را به شما القا می کند ؟ این حس از طریق دکوراسیون و وسایل آن به شما دست می دهد. برخی از خانه ها بی روح و سرد است و برخی نیز شاد و سرشار از انرژی .

هر فضایی روح خاص خودش را دارد و اگر كمی دقت كنید آن روح را پیدا می كنید. با شناسایی اش می توانید بفهمید صاحب این فضا (كه ممكن است اتاق شخصی فردی باشد یا حتی قسمتی از یك محل كار) چه خصوصیات رفتاری و چه شخصیتی دارد.

به محیط اطراف خود نگاه كنید. حتی از همین میزهای كوچك كار شروع كنید و آنها را به دقت زیر نظر بگیرید و آدم شناسی كنید.

۱) آدم هایی بهتر از خودشان

این آدم ها اصولاً روی میز كارشان و یا بر در و دیوار اتاقشان تقدیرنامه هایی را كه گرفته اند آویزان كرده اند و اگر خوب نگاه كنید جام قهرمانی، عكس با آدم های بزرگ و مهم را هم می بینید و روی دیوار هم تصاویری از نقاط مهم دنیا یا ساختمان ها و برج های شناخته شده را پیدا می كنید. این گونه آدم ها می خواهند بهتر از این شخصیتی كه هستند باشند و حتی سعی می كنند خو درا در نزد دیگران بهتر نشان بدهند.

۲) آرام و خوشگذران

روی میز می توان گل و گلدان پیدا كرد و بر دیوار عكس های بچگی و پوسترهای فانتزی. حتی كمی اسمارتیز و پفك و هله هوله های هیجان انگیز. این آدم ها اصولاً شخصیت های آرامی دارند كه در حال تغییر هستند و اصولاً پافشاری بر چیزی ندارند. خوشگذرانی و شوخ طبعی هم از دیگر خصیصه های این افراد است.

۳) خشك و غیرقابل پیش بینی

همه چیز در جای خود قرار گرفته و روی در و دیوار هم نمی توان ردی از عكس و پوستر پیدا كرد. چراغ مطالعه، فایل هایی كه روی آنها مشخصات نوشته شده و یكی، دو كتاب كه به ریاضیات و یا فلسفه مربوط می شوند.

این موارد را می توانید بر روی میز افرادی پیدا كنید كه كار چندانی ندارند اما خود را مشغول نشان می دهند تا حدودی غیراجتماعی و گوشه گیر هستند و حال و احوالشان غیر پیش بینی است و به عبارتی افرادی دم دمی مزاج هستند.

۴) نگران با اقساط عقب افتاده

روی میز این افراد هیچ وسیله اضافه ای پیدا نمی كنید اما همان وسایل اندك هم از بهترین نوع ها انتخاب شده اند. خط كش، تقویم، ماشین حساب و ساعت از دیگر وسایل روی میز این افراد است كه اصولاً نگران هستند و اقساطشان عقب افتاده و همچنین نیاز به كار بیشتری دارند.

۵) بالارفتن از دیوار راست

روی میز از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می شود. نظم و ترتیبی هم در كار نیست. انواع و اقسام CDها و تصاویر خشن را می توانید در این فضا پیدا كنید. زیر میز هم یك توپ بسكتبال و یا والیبال و یا راكت پنهان شده كه بعد از كار حتماً در زمین بازی به كار می آید. صاحب این میز و فضا فردی فعال و البته بازیگوش است كه به جای اینكه به گذشته و آینده فكر كند، در زمان حال سیر می كند.

۶) افسرده و كمی پشیمان

روزنامه های قدیمی، یك لیوان كه رد كثیفی روی آن دیده می شود، چسب و مجله های مختلف، فایل های خالی و آدم افسرده ای كه كارهایش روی هم تلنبار شده و حوصله انجام آنها را ندارد. آدمی كه مدام به گذشته و البته شكست های زندگی خود فكر می كند. مواظب لباس هایتان باشید چون امكان دارد بعد از خارج شدن از اتاق كمی به میز و صندلی ها خورده اید و خاكی شده اید. انتظار نداشته باشید آدم افسرده زیاد به فكر تمیزی محیط اطرافش باشد. چه انتظاری است؟

۷) فضای بعدی را خودتان پیدا كنید و ببینید روحی كه در آن رفت و آمد می كند می تواند رفیق و همدم خوبی برایتان باشد یا نه؟ این گروه بدتر از چیزی كه هستند خود را نشان می دهند درست برعكس گروه اول.