770

حتما تا کنون به گوشتان خورده است که وقتی لبخند می زنید در برابر زمانیکه اخمو می شوید عضلات زیادی در بدنتان دست به کار می شوند, پس چرا لبخند نمی زنید؟ اگرچه مقدار عضلاتی که در زمان لبخند زدن و یا اخم کردن درگیر می شود کاملا معلوم نیست, ولی برای اینکه ههمیشه لبخند بزنید علتهای زیادی وجود دارد. در اینجا بعضی از علتها برای اخم نکردن در برابر بعضی واقعیتها که ممکن است درباره لبخند زدن ندانید آورده شده است.

حقیقت شماره 1: وقتی لبخند می زنید احساس بهتری دارید.

مطالعات نشان داده است که وقتی فردی از ته دل لبخند می زند, اینکار بروی عضلات خاصی که واقعا باعث شادی و نشاط تان می شود تاثیر می گذارد. شما لبخند می زنید چونکه شاد هستید. هنگامی که عضلات خاصی درگیر هستند, مغزتان سیگنال های شادی بخش, یا اندورفین (endorphin) بیشتری منتشر می کند. لبخند عالی است. آنرا امتحان کنید.

حقیقت شماره 2: لبخند مسری است.

وقتی فردی روز بدی را پشت سر گذاشته است, به او توجهی همراه با لبخند داشته باشید. خلق و خوی بهتر تان مطمئنا روزش را دگرگون خواهد کرد.

حقیقت شماره 3: اگر زن هستید, وقتیکه لبخند می زنید به چشم مردان جذاب تر می شوید.

مطالعات نشان داده است که مردان فکر می کنند زنانی که آرایش ندارند اما مدام لبخند می زنند خیلی نسبت به زنانی که آرایش کامل دارند ولی صورت شان خشک و بی روح است جذاب ترند.

حقیقت شماره 4: بعنوان یک مرد اگر لبخند بزنید به دید خانم ها جذابیت کمتری دارید.

واقعا عجیب است, درست برعکس آنچه خانم ها دوست دارند, در مطالعه ای که توسط موسسه American Psychological Association انجام شده زنان مردان “جدی” را بیشتر می پسندند. این بدان معنی نیست که باید بی ادب و یا عصبانی باشید. این مطالعه تنها مربوط به واکنش در برخورد اول است, نه واکنش در روابط بلند مدت.

حقیقت شماره 5: اینکار باعث می شود دوستانه تر بنظر برسید.

وقتی در حین صحبت با تلفن لبخند می زنید اینکار باعث می شود کاملا دوستانه تر بنظر برسید. یکی از چیزهایی که باید در حین پاسخ دادن به تلفن مد نظرتان قرار دهید (یا اگر نباشد اصلا نمی شود) این است که برای خدمات بهتر به مشتریان باید لبخند بزنید. لبخند انعکاسی در صدایتان بوجود می آورد که باعث می شود صدای شما شاد و دلنشین بنظر برسد.

حقیقت شماره 6: کسانی که لبخند می زنند عمر طولانی تری دارند.

هیچ رازی در این موضوع وجود ندارد که سلامتی جسمی ما با سلامتی عاطفی مان پیوند خورده است. وقتی لبخند می زنید حتما شاد هستید (و با هر لبخندی که می زنید شادتر هم می شوید), و به احتمال زیاد عمر طولانی تری هم خواهید داشت, نسبت به کسانی که مدام اخم می کنند زندگی تان آرامش بیشتری دارد. لبخند زدن واقعا سیستم ایمنی بدنتان را تقویت می کند و به شما کمک می کند بصورت متوسط 7 سال بیشتر عمر کنید!

حقیقت شماره 7: نوزادان می توانند لبخند بزنند.

اکثر مردم فکر می کنند اولین لبخند نوزاد چند هفته طول می کشد, که گفته شان صحیح است اگر لبخند زدن نوزادان را در خواب نشمارند. نوزادان به محض تولد در خواب شروع به لبخند زدن می کنند. ممکن است برایتان جای تعجب داشته باشد که این نوزادان اصلا به چه چیزی می خندند, مگر نه؟

حقیقت شماره 8: اگر همیشه لبخند بزنید بیشتر احتمال دارد که پیشرفت کنید.

کسانی که لبخند می زنند به نگاه دیگران خوش مشرب تر و با اعتماد بنفس بیشتری بنظر می رسند, بنابراین مدیران به چشم افرادی که می توانند در محل کار پیشرفت کنند به آنها نگاه می کنند.

حقیقت شماره 9: 19 نوع متفاوت لبخند زدن وجود دارد.

محققان توانسته اند 19 نوع متفاوت لبخند زدن را در دو دسته بندی مجزا شناسایی کنند: لبخند, “مودبانه و اجتماعی” و کسانی که واقعا از ته دل لبخند می زنند. در میان این فهرست لبخند هایی مانند “از روی شرم” لبخند, “از ته دل” و لبخند “عاشقانه” وجود دارد.

حقیقت شماره 10: انسان ها بیشتر تمایل دارند وقتی کسی اطرافشان است لبخند بزنند.

در حالیکه ممکن است بدون دلیل با خودتان لبخند بزنید یا به موضوعی خنده دار در تلویزیون بخندید, بیشتر احتمال دارد وقتی کسی اطرافتان است لبخند بزنید. دانشمندان این اصل را در نوزادان 10 ماهه مورد آزمایش قرار داده اند و فارغ از اینکه اطرافیان شان واکنشی نشان بدهند یا خیر, نسبت به موقعی که تنها بودند بیشتر لبخند می زدند.

حقیقت شماره 11: لبخند زدن علامت جهانی شادی است.

زبان ممکن است باعث محدودیت ما باشد, اما حالات صورت مانند لبخند, اگر مسافرت کنید در همه جا وجود دارد. (گرچه ممکن است در بعضی کشورهای خارجی که آداب و سنن خاص خودشان را دارند کاملا اینطور نباشد, پس قبل از مسافرت این موضوع را خوب بررسی کنید.)

منبع-http://genie.ir