32

شاید برایتان جالب باشد که بدانید از روی دست خط فرد بتوان 100 نوع خصوصیت شخصیتی او را شناخت. در این مطلب در رابطه با این موضوع به طور کامل صحبت می کنیم و همچنین به شما می گوییم که هر دست خط نشان دهنده چه شخصیتی است.

به گفته روان شناسان تحلیل دستخط هر فرد می تواند بیش از ۱۰۰ خصوصیت از شخصیت او را برای ما معرفی کند از جمله دستخط و نوع واکنش فرد در قبال مساپل مختلف زندگی البته باید بدانید این تحقیقات نسبی است و با درصد افراد سنجیده شده است.

 

ابتدا یک ورق خطدار برداشته و جمله زیر را بنویسید.

 

زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد

 

 

 

دستخطی که مستقیم و عمودی نوشته می شود نشان دهنده این است که فرد در موقعیتهای مختلف منطقی و عقلانی عمل می کند اما چرا؟ چون شما تحت فرمان قلب خود هستید.

 

بخاطر همین بیشتر پزشکان عمودی می نویسند و هنرمندان که عاطفی تر هستند دستخطتشان متمایل به راست و چپ است. (در اکثر افراد در نظر گرفته شده)

 

دستخط و شیوه تفکر

 

به نوشته خود در جمله بالا توجه کنید. چگونه حروف س و ش نوشته اید آیا به صورت قوسدار یا به صورت دندانه دار؟

 

اگر به صورت دندانه دار بنویسید یعنی شما نسبت به مساپل درک سریعی دارید ولی چنانچه قوسدار یعنی دقیق هستید ولی سرعت درک تان کمتر از گروه قبل است.

 

 

دستخط و قدرت تجزیه تحلیل فرد

 

باز چنانچه حروف س و ش قوسدار بود تجزیه و تحلیل خوبی از مساپل ندارید و اگر دندانه دار برعکس

 

 

دستخط و رک گویی شخص

 

حالا به نوشته خود توجه کنید اگر از بالای خط تراز شروع کرده باشید در ابتدای سطر در رفتار و گفتار خود حاشیه می روید و چنانچه از روی خط تراز شروع کرده باشید سریع سر اصل مطلب می روید. در رک گوییی یکی از چیزهایی که روانشناسان به آن توجه می کنند در نوشتن حروف ت و پ است که اگر کشیده نوشته شود فرد رک گو است و صریح اما اگر مقطع و کوتاه نوشته شود فرد بی حوصله و سریع آن را نوشته و در مساپل با حاشیه وارد می شود.

 

 

 

 

 

 

کسانی که خطی نامرتب دارند

 

احتمالاً در زندگی بسیار فعال هستندو به همین دلیل برایشان مشکل است که بتوانند ثابت و بی تحرک بمانند و برخی از کارهایشان حساب شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهی اوقات برای دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش بینی هستند. آزادی شخصیتی برای آن ها خیلی مهم است و اهمیت زیادی به استقلال خود می دهند و ممکن است گاهی خیلی احساساتی رفتار کنند.

کسانی دست خط مرتب و خوانایی داشته باشند

 

می توان این طور برداشت کرد که آن ها خودشان را بسیار کنترل می کنند و دوست ندارند به راحتی شخصیت خود را لو بدهند. حتی گاهی اوقات برایشان مشکل است که احساساتشان را بروز دهند و آن را سرکوب می کنند.

کسی که خیلی پر رنگ می نویسد و قلم را زیاد فشار می دهد

 

احتمالاً علاقه زیادی به مخالفت کردن با دیگران دارد؛ چرا که احساس قدرت و اعتماد به نفس زیادی می کند و دوست دارد روی دیگران اعمال نفوذ کند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درک نمی کند.

کسانی که خیلی کمرنگ می نویسند

 

احتمال این که فردی حساس و دلسوز باشند بسیار زیاد است و موقعیت دیگران را حتی بیشتر از خودشان درک می کنند و این امکان نیز وجود دارد که قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلی راحت ضربه می خورند و وقتی دیگران از آن ها انتقاد می کنند خیلی سریع از موضع خودشان عقب نشینی می کنند.

کسانی که خیلی کند و آهسته می نویسند

 

به سرعت قادر به نشان دادن عکس العمل نیست؛ این افراد احتمالاً به زمان بیشتری برای ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادی که آهسته می نویسنداز نظر خلق و خو اغلب اشخاصی ملاحظه کار و محتاط هستند و در نتیجه به زمان بیشتری برای فکر کردن و فهمیدن نیاز دارند و در ابراز احساساتشان هم کند هستند و اغلب دوست دارند هیچ تصمیمی نگیرند تا این که یک تصمیم غلط بگیرند.

 

کسانی که دست خط تند و شتابزده ای دارند

 

احتمالاً افرادی کم حوصله هستند و از اتلاف وقت خسته می شوند و از نظر خلق و خو بسیار لحظه ای هستند. سریع درک می کنند و در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پایدار نیستند و اغلب به دلیل شتابزدگی در تصمیم گیری دچار لغزش و خطا شده و از این که در آرامش به حرف های دوستانشان گوش کنند خسته می شوند.

 

کسانی که دست خط ساده ای دارند و خیلی ابتدایی می نویسند

 

در روابط با دیگران ترجیحاً واقع گرا و با تدبیر هستید و نمی توانید قبول کنید که گاهی باید با دیگران کنار بیایید و به آن ها توجه کنید و همچنین اطرافیان به ندرت از آن چه درون شما می گذرد آگاهی پیدا می کنند.

کسانی که دست خطی زیبا و پررنگ و لعابی دارند

 

این امکان وجود دارد که گاهی به شدت رسمی برخورد کرده و خیلی مفصل و با علاقه درباره مسایل دلخواهتان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد که درخواسته ها و تمایلاتتان پر توقع و رویایی باشند.

 

اگر شما خود را دارای دست خط ریزی می بینید و بسیار کوچک می نویسید

 

احتمالاً شما توانایی های خود را دست کم می گیرید و خودتان را از آن چه واقعاً هستید کمتر ارزیابی می کنید و ممکن است گاهی تنگ نظر و خرده گیر باشید.

 

اما اگر درشت می نویسید

 

این احتمال وجود دارد که خودتان را زیادی بزرگ و مهم جلوه داده و گاهی بسیار با اعتماد به نفس و از موضع قدرت رفتار می کنید.

 

اگر کسی دست خط شکسته ای دارد و حروف را زوایه دار و شکسته می نویسد

 

فردی بسیار با اراده می باشد و در کارهایش حد وسط را قبول ندارد و به همین علت اهل سازش و مصالحه نیست و اغلب به همین خاطر که وسط را دوست ندارد از دیگران خسته می شود و تصمیمی نمی گیرد چون دوست ندارد راه اشتباه را انتخاب کند.

 

اگر فردی دست خط ملایم و کشیده ای دارد

 

آدمی چند بعدی است و می تواند مشکلاتش را از زوایای مختلف بررسی و درک کند. برایش تنوع مهم است و گاهی احساس می کند استعدادهای زیادی دارد و نمی تواند هیچ کدامشان را به درستی شکوفا کند. ممکن است فردی زود رنج باشد و به ندرت علیه برداشت ها و انتقادات دیگران از خود دفاع کند.

 

اگر کلمات را درهم و فشرده می نویسید

 

احتمالاً شما فرد راحتی نیستید و در جمع خودتان را کناری می کشید و می خواهید کنترل خود را از دست ندهید. از برقراری رابطه با دیگران خوشتان نمی آید و گاهی دوست ندارید خود را فردی خوش فکر نشان بدهید. اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده می کنید و عقیده خود را می گویید واین به این علت است که قدری محتاط هستید.

 

کسی که کلمات را با فاصله و باز باز می نویسد

 

خیلی راحت با دیگران رابطه برقرار کرده و خیلی ساده و بی تکلف و مستقیماً به دیگران نزدیک می شود. گاهی به راحتی از کوره درمی رود و با این کار ممکن است به حریم شخصی دیگران تجاوز کند و این به این علت است که او ارزشی به خودداری کردن و کنترل خود نمی دهد، اما انسانی کوشا و باطراوت است که سریع تصمیم گرفته و با کارهای خود به دیگران خدمت می کند.