54

میان وعده ی غذایی در صورتی که در انتخاب آب دقت شود ، مناسب است. در غیر این صورت حتی می تواند برای بدن مضر نیز باشد و همچنین باعث چاقی در فرد شود. میان وعده به منظور تامین گلوسید ها و پروتئین ها مصرف می شود.

 گلوسیدها یا همان کربوهیدرات ها تامین کننده انرژی بدن هستند و پروتئین ها نیز احساس سیری طولانی مدتی ایجاد می کنند. انتخاب میان وعده مناسب، بهترین روش برای داشتن تغذیه سالم و جلوگیری از پرخوری در وعده های اصلی است. البته بهتر است میان وعده های عصر بسیار سبک باشد چون فعالیت بدن کمتر می شود و به انرژی زیادی نیاز ندارد. با ما باشید تا چند ایده خوب برای انتخاب میان وعده مناسب را در اختیارتان بگذاریم.

 

 

ماست

 

پا در هر فروشگاهی که بگذارید انواع ماست ها در قفسه ها ردیف شده اند. ماست هم انتخاب خوبی است چون هم گلوسید دارد و هم پروتئین. توصیه می کنیم تا حد ممکن از ماست یونانی استفاده کنید. این نوع ماست پروتئین بیشتری دارد و میزان چربی آن ۰ درصد است.

 

 

 

ترکیب آجیل و میوه های خشک

 

 

 

ترکیب مغزها و میوه های خشک یعنی ترکیب گلوسید و پروتئین. این میان وعده سالم تامین کننده انرژی بدن است و شما از خوردن آن لذت خواهید برد. هر کدام از میوه های خشکی که بیشتر می پسندید را انتخاب کرده و با آجیل های مورد نظرتان مخلوط کنید. توصیه می کنیم از مغزهای خام و غیرشور استفاده کنید. توجه داشته باشید که یک مشت کوچک از این میان وعده برایتان کافی است. در غیر این صورت کالری زیادی وارد بدنتان خواهد شد.

 

 

 

کمپوت یا سالاد میوه

 

 

 

اگر مصرف میوه کامل برایتان تکراری شده و می خواهید تنوع ایجاد کنید می توانید هرازگاهی از کمپوت نیز استفاده کنید. توصیه می کنیم سالاد میوه درست کنید. خیلی ساده است میوه های مورد نظرتان را خرد کرده و مخلوط کنید. در نهایت یک مشت کوچک آجیل هم به آن اضافه کرده و با خانواده محترم میل کنید.

 

 

 

سبزیجات و پنیر

 

 

 

سالاد سبزیجات همیشه بهترین گزینه است. سبزیجات مورد نظر را خرد کرده و به اشکال مختلفی در بیاورید تا فرزندتان هم به خوردنش علاقه نشان دهد. اگر نمی توانید او را راضی کنید مثلا یک لقمه نان و پنیر و گوجه بخورد کمی خلاق باشید. خیار، گوجه های خردشده به همراه تکه های نان و پنیر را داخل سیخ های چوبی بکنید و دستش بدهید.

 

مافین های خانگی

 

 

 

آشپزی و شیرینی پزی در خانه شاه کلید تغذیه سالم است. کیک ها و مافین های آماده را فراموش کنید. خودتان دست به کار شوید و مافین درست کنید. مافین های بزرگ بیرون معمولا ۵۰۰ کالری بیشتر دارد. همین جمعه دستور تهیه یک مافین خوشمزه را از کتاب های آشپزی یا اینترنت درآورید و دست به کار شوید. مافین های خانگی هم سالم تر هستند و هم خوشمزه تر.

 

غلات صبحانه

 

 

 

غلات آماده طرفداران زیادی دارد. خیلی ها یک پیاله غلات را بدون اضافه کردن شیر میل می کنند. چون زیر دندان صدا می دهد و خوشایند است. توصیه می کنیم یک لیوان شیر یا یک تکه پنیر هم به غلاتتان اضافه کنید تا همان قانون گلوسید پروتئین رعایت شود. موقع خرید روی بسته بندی را بخوانید و محصولاتی را خریداری کنید که حاوی کمتر از ۱۰ گرم قند بوده و فیبرهای غذایی بیشتری داشته باشند.توجه داشته باشید که پفک، کیک، کلوچه، چیپس، انواع آب میوه های صنعتی، شکلات های شیری، آب نبات و غیره انتخاب های خوبی نیستند.

 

میوه ها

 

 

 

همه میوه ها انتخاب های فوق العاده ای به عنوان میان وعده هستند. برای اینکه قانون گلوسید پروتئین رعایت شود بهتر است به همراه میوه تان یک مشت آجیل یا ۵۰ گرم پنیر هم میل کنید.