40

بدن انسان دائما در برخورد با باکتری ها ، ویروس ها و بیماری های عفونی قرار دارد. اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که بدن مقاومی نسبت به این بیماری ها ندارید ، باید روش هایی را برای افزایش قدرت ایمنی بدن خود در پیش گیرید.

یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های عفونی و ویروسی، داشتن یک سیستم ایمنی قوی است که بتواند سد محکمی در برابر عوامل بیماری زا باشد…

 

رعایت برخی از نکته های تغذیه ای و داشتن رژیم های غذایی سالم و مناسب، می تواند کمک چشمگیری به ارتقای سطح ایمنی بدن بکند. این در حالی است که برخی از عوامل هم می توانند باعث کاهش قدرت دفاعی بدن در برابر بیماری های مختلف بشوند. به همین دلیل هم در «سفره سالم» این هفته، سعی کرده ایم شما را با چند خوراکی، ریزمغذی و عادت های غذایی خوب و بد برای حفظ و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن آشنا کنیم.

 

۱.لبنیات: مصرف شیر و ماست و پنیر به تقویت ایمنی بدن کمک می کند. محتویات ماست، مخصوصا باکتری های مفید موجود در ماست های پروبیوتیک، می توانند روده و دستگاه گوارش را از شر عوامل میکروبی بیماری زا در امان نگه دارند. محققان اتریشی می گویند که مصرف روزانه حدود ۲۵۰ گرم ماست پروبیوتیک می تواند تاحد چشمگیری باعث افزایش قدرت ایمنی بدن بشود.

 

۲. جوی دوسر: محققان نروژی اعلام کرده اند که جوی دوسر حاوی فیبری به نام «بتا گلوکان» است که این نوع فیبر می تواند با پیشگیری از ابتلا به بیماری های میکروبی، باعث تقویت سیستم دفاعی بدن هم بشود. افرادی که مصرف نان جو، سوپ جو یا غلات صبحانه، حاوی جوی دوسر را به صورت مرتب و روزانه در برنامه غذایی خود دارند، کمتر از سایرین به بیماری هایی مانند آنفلوآنزا، تبخال و حتی سیاه زخم مبتلا می شوند. جوی دوسر با تقویت سیستم دفاعی بدن و کمک به کارکرد بهتر آنتی بیوتیک ها، نقش برجسته ای در بهبود سریع تر بیماری های عفونی در بدن بازی می کند. از این رو، توصیه می شود که حداقل هفته ای ۳ ۲ مرتبه غلات کامل حاوی جوی دوسر را در برنامه غذایی تان داشته باشید.

 

۳. سیر: پژوهشگران انگلیسی می گویند که «آلیسین»، ماده موثر موجود در سیر و پیاز است که می تواند با عوامل عفونی و باکتریایی در بدن مبارزه کند و در نهایت، منجر به افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن بشود. افرادی که عادت به مصرف بیش از ۶ حبه سیر خام در طول هفته دارند، ۳۰ درصد کمتر از سایرین به سرطان کلورکتال و ۵۰ درصد هم کمتر به سرطان معده مبتلا می شوند. به همین خاطر، توصیه می شود که حداقل روزی ۲ حبه سیر خام بخورید و این ماده غذایی را به تمام غذاهایتان هم اضافه بکنید.

 

۴. چای: چای سبز و سیاه، حاوی ترکیبی به نام «ال سنین» هستند که همین ترکیب می تواند کمک فراوانی به افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن بکند. برای دریافت به اندازه این ترکیب، لازم است حداقل روزی ۳ و حداکثر هم ۵ فنجان چای سبز یا سیاه معمولی (نه چای کیسه ای) بنوشید.

 

۵. ماهی: سلنیوم و اسیدهای چرب امگا۳ که به وفور در ماهی و انواع منابع غذایی دریایی پیدا می شوند هم یکی دیگر از ترکیب های مفید و موثر برای افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن هستند. این ترکیب ها، کمک زیادی به سیستم دفاعی بدن برای دفع بیماری های عفونی می کنند. از این رو، توصیه می شود که حداقل هفته ای ۲ بار و هربار حدود ۳۰۰ گرم ماهی یا سایر غذاهای دریایی را در برنامه خود داشته باشید.

 

۶. قارچ: تحقیقات جدید ثابت کرده اند که مصرف متعادل و مستمر قارچ می تواند باعث افزایش تولید و فعالیت گلبول های سفید در بدن بشود. این مساله کمک زیادی به دفع بیماری های عفونی و ارتقای سطح سلامت سیستم دفاعی بدن می کند. به همین دلیل، محققان دانشگاه واشنگتن به تمام افراد توصیه می کنند که هفته ای ۴ ۳ مرتبه و هر بار به اندازه یک مشت پر، قارچ مصرف بکنند.

 

۷.منابع انواع آنتی اکسیدانی: تمام میوه ها و سبزی های تازه، گوشت های کم چرب سفید.

 

۸. منابع ویتامین های C و E: فلفل دلمه ای، میوه ها و سبزی های رنگی خام، گوجه فرنگی، مرکبات، چغندر، توت فرنگی، کیوی، نخود، هویج، تخمه آفتابگردان، سیب، بادمجان و پیاز قرمز.

 

۹. منابع بتاکاروتن و سایر کاروتنوییدها: زردآلو، مارچوبه، چغندر، بروکلی، طالبی، هویج، ذرت، فلفل سبز، کلم پیچ، انبه، شلغم، هلو، گریپ فروت صورتی، کدو حلوایی، اسفناج، سیب زمینی شیرین، گوجه فرنگی، هندوانه و نارنگی.

 

۱۰. منابع روی: گوشت قرمز، گوشت ماکیان، مغزها، حبوبات، غذاهای دریایی، غلات سبوس دار و لبنیات.

 

۱۱. منابع سلنیوم: مغزها، ماهی تن، گوشت ماکیان، ماهی، میگو و حبوبات.

 

۱۲. منابع اسیدهای چرب امگا۳: ماهی های قزل آلا، سالمون، خال مخالی، ساردین و کیلکا، میگو، گردو، روغن کانولا، روغن زیتون، روغن هسته انگور و دانه کتان.

 

۱۳. عادت های غذایی سالم: به طور کلی، افرادی که عادت دارند روزی ۱۰ ۸ لیوان آب ساده بنوشند، روزی ۹ ۶ وعده میوه و سبزی خام مصرف بکنند، روزی ۵ ۳ وعده شیر و لبنیات کم چرب را در برنامه غذایی خود داشته باشند، تندتند غذا نخورند، غذا را پیش از بلعیدن به خوبی بجوند و بیشتر غذاهای خود را به صورت بخارپز مصرف کنند، سیستم ایمنی به مراتب قوی تری نسبت به سایر افراد خواهند داشت و کمتر هم در معرض ابتلا به انواع بیماری های عفونی، باکتریایی، میکروبی یا انگلی قرار می گیرند.

 

۱۴. درمان اضافه وزن: چاقی و اضافه وزن می توانند زمینه ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و حتی انواع سرطان را در فرد افزایش بدهند. تمام این بیماری ها، تاثیر مستقیمی بر کاهش قدرت سیستم دفاعی بدن خواهند داشت.

 

۱۵. تغذیه سالم: مصرف بیش از اندازه خوراکی های حاوی مواد افزودنی و نگهدارنده مانند گوشت های فرآوری شده و غذاهای کنسروی و آماده هم خطر کاهش قدرت سیستم دفاعی بدن را در پی دارد.

 

۱۶. پرهیز از مشروبات الکلی: مشروبات الکلی هم به شدت بر قدرت سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی می گذارند و باعث تضعیف آن می شوند.

 

۱۷. محدودیت در مصرف غذاهای چرب و سرخ کرده: مصرف بیش از اندازه چربی ها، خوراکی های چرب و غذاهای سرخ کردنی هم بر میزان تولید و عملکرد گلبول های سفید خون در بدن، تاثیر منفی دارد. به همین دلیل افرادی که عادت به مصرف غذاهای چرب و سرخ کرده دارند، سیستم ایمنی بدنشان قدرت چندانی در مقابله با عوامل عفونی و ویروسی ندارد و بنابراین، بیشتر از سایرین بیمار می شوند.