896

شما می توانید با در نظر گرفتن میزان کالری غذا هایی که در طول روز میل می کنید ، وزن خود را به حد دلخواه برسانید ، برخی از غذا هستند که بر خلاف ظاهر کوچکشان ، کالری بالایی دارند. خوردن این غذا ها می تواند به تناسب وزن شما کمک کند.

اگر اضافه وزن دارید نخوانید:

 

۱ پودر مغزها+ نان و پنیر یا کره و مربا:

از صبحانه شروع میکنیم که میتواند در آن مقداری مغز بادام بادام زمینی گردو فندق و پسته خام را با هم آسیاب کنید و هر روز صبح حدود ۲قاشق غذاخوری از این پودر پر انرژی و سرشار از خاصیت را روی لقمه نان و پنیر یا کره و مربایتان بریزید.

 

۲ موز+ کره بادام زمینی:

کره بادام زمینی و طعم شیرینی دارد و صبحانه مورد علاقه بیشتر بچه ها و افراد لاغر محسوب میشود شما میتوانید انرژی این صبحانه خوشمزه را با افزودن موز و کنجد با آن ۲برابر افزایش دهید.

 

۳ خرما و پسته+ شیر:

بهتر است افراد لاغر به جای چای در وعده صبحانه خود شیر بنوشند شیر کم چرب که با خرمای پوست کنده و پودر مغز پسته خام مخلوط شده باشد پر انرژی ترین و مقوی ترین نوشیدنی برای صبحانه یک فرد لاغر است.

 

۴ موز و عسل+ شیر:

اگر تمایلی به خوردن شیر و خرما ندارید یا ترجیح میدهید شیر جزو اجزای تشکیل دهنده میان وعده صبحتان هم باشد میتوانید یک لیوان شیر ۵/۲ درصد چربی را با یک موز و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و بخورید تا کالری دریافتی میان وعده تان بیشتر شود.

 

۵ عسل+ میوه ها:

اگر لاغر هستید و میخواهید یک یا دو میوه در میان وعده صبح مصرف کنید بهتر است آنها را پوست بکنید و با یک قاشق غذاخوری عسل طعم دارشان کنید البته به شرطی که شیرموز را با عسل نخورده باشید.

 

۶ کنجد+ برنج:

یکی از راه های بالا بردن کالری برنج این است که به ازای هر ۳قاشق غذاخوری برنج پخته یک قاشق چای خوری کنجد خام به آن اضافه کنید کنجد علاوه بر خوش طعم کردن برنج و بالا بردن کالری آن باعث تامین بخشی از نیاز روزانه بدن به اسیدهای چرب غیر اشباع و ضروری هم میشود.

 

۷ ذرت و نخود فرنگی+ سالاد:

ذرت و نخود فرنگی یکی از سبزی های نشاسته ای هستند و کالری شان از سایر سبزی ها بالاتر است به همین دلیل به افراد لاغر توصیه میشود این سبزی های خوش رنگ و خوش طعم را همراه روغن زیتون در سالاد بریزند تا کالری دریافتی شان از طریق مصرف سالادها هم افزایش یابد.

 

۸ تخم مرغ آبپز+ سالاد:

یکی دیگر از راه های افزایش کالری سالاد سبزی افزودن یک عدد تخم مرغ پخته رنده شده و متوسط به یک بشقاب سالاد است میتوانید این سالاد را با سسی که مخلوطی از مایونز کم چرب روغن زیتون ماست کم چرب و آویشن است میل کنید این سس هم می تواند به بالا رفتن کالری سالاد کمک کند.

 

۹ پوره سیب زمینی+ مرغ و ماهی:

اگر تمایلی به خوردن سالاد با غذاهایی مانند مرغ یا ماهی ندارید می توانید یک پوره سیب زمینی متفاوت را به عنوان کنار بشقابی تهیه کنید پوره سیب زمینی همراه با مرغ و ماهی باید با ترکیبی از یک سیب زمینی متوسط پخته و رنده شده یک هوبج متوسط نیم پز و رنده شده و ۱ق غ خوری ذرت پخته و کمی آویشن و یک ق غ خوری مایونز کم چرب تهیه شده باشد این پوره خوشمزه علاوه بر افزایش اشتها کالری دریافتی را هم تا حد قابل قبولی بالا میبرد.

 

۱۰ گردو+ ماست و دوغ:

خیلی از افراد عادت دارند همراه غذا ماست یا دوغ بخورند برای افزایش کالری ماست و دوغ میتوان کمی گردوی خرد شده به آنها اضافه کرد.

 

۱۱ کره+ سیب زمینی تنوری:

اگر ۲ ۳ساعت پس از مصرف ناهار احساس گرسنگی کردید خوردن یک عدد سیب زمینی پخته یا تنوری که با کره آویشن یا پونه و نمک به صورت پوره در آمده است به شما پیشنهاد میکنیم.

 

۱۲ کیک خانگی+چای:

خوردن یک برش متوسط کیک خانگی یا کیک اسفنجی ساده همراه چای یا شیر عصرانه کالری این میان وعده را بالا میبرد بهتر است افراد لاغر انواعی از کیک اسفنجی را انتخاب کنند که مغز گردو کشمش یا کنجد هم داشته باشد.

 

۱۳ مغزها+ بستنی:

خوردن بستنی به عنوان عصرانه بیشتر افراد لاغر توصیه میشود این افراد میتوانند بستنی ساده را با انواع مغزها از جمله گردو بادام کنجد فندق یا حتی پسته طعم دار کنند و کالری اش را بالا ببرند.

 

۱۴ پنیرپیتزا+ غذاهای حاضری:

پنیر یکی از پرکالری ترین انواع پنیرهاست که بد نیست در رژیم غذایی افراد لاغر گنجانده شود خوردن انواع کتلت کوکو ساندویچ سیب زمینی پخته مرغ سوخاری پیتزا و حتی پاستا و ماکارونی با پنیر پیتزا هم اشتهای این افراد لاغر را زیاد میکند و هم کالری دریافتی شان را افزایش میدهد.

 

۱۵ پنیر صبحانه+ تخم مرغ:

اگر دوست دارید یک تخم مرغ پخته یا نیمرو را به عنوان شام میل کنید بهتر است با حداقل ۲کف دست نان و حدود ۱قوطی کبریت پنیر صبحانه باشد افزودن کمی پونه به تخم مرغ و پنیر طعم فوق العاده ای به آن میدهد با افزودن پنیر به تخم مرغ هم کالری آن را بالا میبرید و هم دیگر نیازی به افزودن نمک نیست.