امداد رسانی در مکان های صعب العبور در کوهستان ها بسیار سخت و دشوار است به همین منظور سازمان های امدادی باید تجهیزات مناسب برای امداد رسانی در شرایط سخت را دارا باشند که یکی از این تجهیزات بالگرد می باشد که برای مواقع بحران و شرایط سخت بسیار کاربردی می باشد.رئیس مرکز اورژانس کشور از افزایش تعداد پایگاه‌های امداد هوایی اورژانس، تا قبل از پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر پیرحسین کولیوند، صبح چهارشنبه در ششمین گردهمایی بین‌المللی ایمنی راه و سیزدهمین گردهمایی بین‌المللی نوروتروما گفت: درمان بیماری‌های عصبی و روان شناختی پس از تروما یکی از مهمترین محورهای مورد بحث در این گردهمایی دوروزه است.

وی از ارائه تازه ترین دستاوردهای جراحی در حوادث ترافیکی در این گردهمایی خبر داد و گفت: بررسی موانع و مشکلات امدادرسانی در حوادث ترافیکی که متاسفانه بسیار زیاد است در این گردهمایی مورد بحث قرار می گیرد.

کولیوند به نقش آموزش عمومی و همگانی درجلوگیری از تروما اشاره کرد و گفت: آموزش ایمنی می‌بایست برای کودکان به صورت جدی دنبال شود.

رئیس مرکز اورژانس کشور با بیان اینکه دلایل مختلفی برای عوامل فوتی‌های حوادث ترافیکی وجود دارد گفت: ایمنی موتورسواران یکی از چالش های اصلی در بروز حوادث ترافیکی است، به‌طوری که موتورسواران، مدیریت ترافیک را برهم می زنند.

وی به اهمیت طب اورژانس در حوادث و سوانح جاده ای اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۳۰ پایگاه امداد هوایی اورژانس داریم که پیش بینی می‌کنیم تا قبل از پایان سال جاری، چند پایگاه دیگر نیز اضافه شود.

کولیوند گفت: پایگاه‌های امداد هوایی تاثیر بسزایی در کاهش تلفات ترافیکی دارند.

منبع/مهر