يك داروساز در يزد توصيه كرد: آسپرين در افراد مبتلا به آسم و ناراحتي كليه و بيماران داراي مشكلات ادراري تناسلي بايد با تجويز پزشك متخصص و با احتياط شديد مصرف شود.

دكتر زهرا حيدري در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اينكه بهتر است آسپرين بعد از غذا يا همراه غذا مصرف شود، توصيه كرد: در مواردي كه اثر سريع آن ضروريست مثلا ضد درد يا تب، 30 دقيقه قبل از غذا و يا 2 ساعت بعد از غذا مصرف شود.

وي يادآور شد: بيمار در زمان مصرف بايد 15 الي 30 دقيقه ايستاده بماند تا قرص در مري نمانده و مشكل در بلع ايجاد نكند.

وي درخصوص تداخل اين دارو با ساير داروها نيز گفت: تداخل آسپرين با استامينوفن عوارض كليوي را بيشتر مي‌كند، اين دارو با الكل عوارض گوارشي را افزايش داده و از سوي ديگر ‌با داروهاي ضد انعقاد زمان انعقاد را افزايش مي‌دهد.

وي در خصوص عوارض جانبي آسپرين بيان كرد: آسپرين عوارضي از جمله التهاب بيني، بروز آسم،‌ كهير و كلاپس گردش خون را مي‌تواند داشته باشد.

دكتر حيدري افزود: درد شديد معده يا شكم (كه مي تواند ناشي از سوراخ شدن مجراي گوارشي يا التهاب حاد لوزالعمده باشد) زخم هاي خونريزي دهنده روي لبها، مدفوع سياه، تاري ديد يا هرگونه تغيير در بينايي در اثر مصرف آسپرين را بايد به پزشك معالج گزارش داد.

اين داروساز در پايان متذكر شد: افراد از مصرف بيش از حد و بدون تجويز پزشك پرهيز كنند ‌و همچنين مصرف اين دارو همزمان با داروهاي ديگر نيز با نظر پزشك باشد.