اگر می خواهید از پوست و مویتان در برابر انواع آسیب های جانبی مراقبت کنید پیشنهاد می کنیم از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان بیشتر استفاده کنید ورژیم غذایی مناسب در این زمینه را در پیش بگیرید و اصول تغذیه ای برای مراقبت از پوستتان را در این بخش در اختیارتان قرار خواهیم داد .

 آنتی‌اکسیدان‌ها، مواد مغذی یا عناصری هستند که روی رادیکال‌های آزاد تاثیر می‌گذارند و عملکرد آن‌ها را پیش از این‌که به سلول‌های پوست آسیبی برسانند، متوقف می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها در قالب‌های مختلفی وجود دارند و خوش‌بختانه همه ما می‌توانیم این عناصر مهم را به رژیم غذایی و رژیم مراقب از پوست خودمان اضافه کنیم.

به‌گفته دکتر نور المانی (متخصص پوست در کلینیک خصوصی Harley Street در لندن)، «سراغ آن دسته از محصولات زیبایی و مراقبت از پوست بروید که حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مهمی مانند ویتامین E، C و اسکوالین باشند. به‌علاوه، ‌حتما مواد غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان مانند انواع توت‌ها (خصوصا بلوبری)، لوبیا و مغزهای خام را به رژیم غذایی خودتان استفاده کنید». دکتر آنجالی ماهتو (متخصص پوست و سخن‌گوی بنیاد پوست بریتانیا) درباره این موضوع می‌گوید: «آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C و رسوراترول،‌ آسیب‌های ناشی از گونه‌های فعال اکسیژن (ROS) را خنثی می‌کنند و دقیقا به همین دلیل، نقش مهمی در مقابله با روندهای پیری دارند». بنابراین، نمی‌توان از محصولات بی‌کیفیت و فاقد آنتی‌اکسیدان‌های ضروری استفاد کرد و انتظار داشت که هیچ آسیبی به پوست وارد نشود.

سلامتیسم