بیماری های قلبی یکی از انواع بیماری هایی هستند که سالانه جان بسیاری از افراد را می گیرند.این موضوع سبب شده تا افراد بسیاری نگران ابتلا به بیماری های قلبی باشند.این نگرانی مستلزم این است که ابتدا اطلاعات دقیقی در مورد ارتقای سلامت قلب داشته باشم و پس از آن در صدد تلاش هایی برای ارتقا دادن سلامت قلب خویش انجام دهیم.

دکتر استیو نیسن، رئیس بیماری‌های قلب کلیولند کلینیک، گفت: «مطالعات نشان داده‌اند که با پرداختن به درمان عوامل خطرساز می‌توان از اکثر بیماری‌های عروق قلب جلوگیری کرد. این بدان معناست که کمی اطلاعات راجع به «اعداد» تان می‌تواند قدم بزرگی به سمت سلامت قلب و اجتناب از مشکلات آینده باشد.»
عوامل خطرساز قابل درمان بیماری‌های قلبی شامل فشار خون، کلسترول، شاخص توده بدنی (BMI)، دور کمر، قند خون و وزن است.
پرس و جوی تلفنی از بیش از ۱۰۰۰ فرد بالغ بالای ۱۸ سال نشان داد که ۶۸ درصد این افراد نگران بیماری قلبی هستند. اما تنها ۱۸ درصد از آنها BMI خود را می‌دانستند و فقط ۲۳ درصد می‌دانستند که اضافه‌وزن به معنای BMI بالاتر از ۲۵ است.
تنها ۳۸ درصد این افراد فشار خون خودشان را می‌دانستند و فقط ۴۰ درصد می‌دانستند که فشار خون نرمال زیر ۱۲ روی ۸ سانتی‌متر جیوه است.
یک‌چهارم پاسخ‌دهندگان می‌دانستند که HDL کلسترول «خوب» است اما عده کمی می‌دانستند که کلسترول LDL باعث افزایش خطر بیماری قلبی می‌شود.

 

منبع: سلامانه