درخت اوکالیپتوس درختی صاف و دارای ارتفای بلند است که اکثرا از برگ آن برای خواص درمانی و دارویی استفاده می شود،یکی از مهمترین خواص و تاثیرات برگ اوکالیپتوس از بین بردن بوی بد دهان است که با جویدن برگ این درخت امکان پذیر است.

اوکالیپتوس درختی است که ارتفاع آن به طور معمول بین 20 تا 45 متر است. پوست این درخت صاف است و رنگ آن سفید ،خاکستری، قهوه ای یا قرمز میباشد.محل رویش این درخت کشور استرالیا است و در اکثر مناطق سردسیری کاشت می شود.اوکالیپتوس خواص بی نظیری برای لثه و دندان های شما دارد.جویدن برگ اوکالیپتوس لثه ها را محکم می کند و بوی بد دهان را از بین می برد .

برگ اوکالیپتوس تنها قسمت مورد استفاده گیاه از نظر درمانی است بوی مست کننده ان برای ضدعفونی و لطافت هوا مفید است و موجب تنظیم نیم کره های چپ راست مغز می شود. بسیاری از خواص اوکالیپتوس در عسل بدست امده از ان (در بهار) موجود است.

خواص آن :اثر قابض ، تب بر ، ضد نزله ، ضد درد ، ضد کرم ، ضد ورم ، ضد عفونی کننده ، ضد قارچ ، ضد ویروس ، ادرار آور، مسکن ، کاهش دهنده درد ترشحات گلو و بینی ، کاهش دهنده قند خون .جوشانده غلیظ برگ آن برای شست و شوی زخم های چرکی مخصوصا شستشوی گوش به کار می رود .

جویدن برگ اوکالیپتوس لثه ها را محکم می کند و بوی بد دهان را از بین می برد . دوستان ببنید همان درخت اوکالیپتوس خودمان از همه بهتر بود ولی ما در دکوراسیون شهری دیگه ازش استفاده نمی کنیم. اگر میخواید سبزه عیدتون موندگار تر بشه و یا موقع برگشتن از مسافرت عید خراب نشده باشه ، داخل ظرف و زیر سبزه کمی خاک بریزید تا نم خاک مانع از خراب شدن سبزه بشه

منبع/آخرین خبر