پوست بعضی افراد به صورت طبیعی حساس است اما در آستانه نوروز و با توجه به گردگیری ها و خانه تکانی ها و استفاده از مواد شوینده حتی اگر مشکل پوستی هم وجود نداشته باشد با استفاده از این مواد ایجاد خواهد شد. به همین سبب لازم است تا اقداماتی را برای ترمیم و تقویت پوست انجام داد. با دکتر سلام همراه باشید.

بعد از خانه‌تکانی عید پوست خشک لب‌ها ترک خورده و زیر چشم سیاه و تیره می‌شود. حالا که تمیز کردن خانه برای نوروز تمام شده نوبت خانه‌تکانی پوست و صورت است.این مطلب را به نقل از نمناک بخوانید.

خانه‌تکانی پوست و رفع مشکلات زیبایی بعد از خانه‌تکانی نوروز
داشتن یک خواب زمستانی در طول یک زمستان پر باد وسوسه برانگیز است اما احتمال اینکه پوست شما در طول این دوره‌ی سرما خشک شود وجود دارد. این ایده‌ی خوبی است که در طی شب پوست خود را با استفاده از ابزارهای مرطوب‌کننده نرم و سالم نگه دارید همچنین قرار دادن خود در یک محیط مناسب در هنگام خواب می‌تواند برای پوست شما مفید باشد. این کار میتواند خستگی ناشی از خانه‌تکانی طولانی طول روز را کاملا از شما دور کند.

رفع مشکلات پوستی بعد از خانه تکانی عید

در اینجا برخی از مشکلات پوستی شایع فصل زمستان و آب و هوا و آنچه شما باید بعد ازخستگی خانه تکانی و استفاده از مواد شوینده دستی به مقابله با آنها را داشته باشید مطرح شده:

خشکی پوست صورت

چه کاری انجام دهید: چهره خود را برای نبرد در برابر حملات سخت زمستان با استفاده از یک مرطوب کننده یک شبه ماسک سه یا چهار بار در هفته آماده کنید!فرانسیسکا فوسکو استادیار بالینی پوست دانشکده پزشکی در شهر نیویورک می گوید:این نوع از درمان‌ها باید دارای لایه‌ایی ضحیم‌تر از کرم‌های شب یا دیگر کرم‌هایی که موقع خواب از آن استفاده می‌شود،باشند طوری که تمام منافذ صورت را بپوشاند. نسخه‌های ساخته شده با اسید هیالورونیک ( جذب کننده ی رطوبت )و روغن امگا، که غنی از اسیدهای چرب تغذیه هستند را جستجو کنید.

 خارش، بازوها و پاها سوخته

چه کاری انجام دهید: دوش آب گرم و حرارت داخلی این زمان از سال می‌تواند رطوبت را از پوستتان خارج کند و باعث خارش شود. نگه داشتن یک لایه ضخیم مرطوب کننده، استفاده از یک ماده ی چربی مانند کره بر روی بدن به جای یک لوسیون یا کرم و گذاشتن انها کنار تخت خود به بهبود یافتن پوسته پوسته شدن پوستمان هنگامی که خواب هستید کمک می‌کند. فوسکو می‌گوید “کرم‌های سنگین‌تر به شکل یک مانع وکالایی برای آبرسانی از دست دادن رطوبت را کاهش می‌دهد او همچنین اضافه می‌کند:کره و مواد خامه‌ایی دارای چربی زیادی هستند که این مواد در لوسیون‌ها استفاده می‌شود.

کم شدن آب بدن

چه کاری انجام دهید: داشتن یک مرطوب کننده زیبا در اتاق خواب خود می‌تواند تعدادی از مشکلات زمستان، از جمله لب ترک خورده و سینوس خشک را درمان کند. بخار آب تولید شده باعث تولید رطوبت در هوا شده است در غیر این صورت از دست دادن رطوبت خشکی را افزایش می‌دهد.
با بهره‌گیری از مدل بطری‌های پلاستیکی وارونه آب می‌توانیم محیطی مرطوب ایجاد کنیم. فوسکو می‌گوید”بطری‌ها را می‌توان بعد از آنها خالی شد دور انداخت که این کار بهداشتی‌تر است.

لب‌های خشکیده و ترک‌خورده

چه کاری انجام دهید:آب و هوای سرد، آبریزش بینی ما را مجبور به تنفس از طریق دهان می کند که باعث نازک شدن پوست لب های ما میشود وما گاهی اوقات از این اتفاق در این فصل رنج می‌بریم. هنگامی که مدت زمان طولانی شما به طور مداوم صحبت می‌کنید می‌خورید و هیجان نشان می‌دهید لب ترک خورده و شیاردارمی شود، دکتر فوسکو می‌گوید:«استفاده از یک سرم لب با شکر در شب، باعث مرطوب کردن و تسکین این مناطق مشکل می‌شود» استفاده از یک سرم لب با شکر در شب، باعث مرطوب کردن و تسکین خشکی لب می‌شود.

پوسته پوسته شدن

چه کاری انجام دهید: به ویژه در نواحی سخت خشکی می‌توانید برای به دلایل مختلف ظاهر می‌شود. اگر یک نقطه مانند آرنج در حال حاضر مستعد ابتلا به خشکی است، آب و هوای سرد می‌تواند این وضع را بدتر کند. پوست بین بینی و لب های خود می‌تواند به دلیل بیش از حد بینی دمیدن تحریک شده باشد. ذخیره کردن یک مرطوب کننده چند منظوره شب برای نرم کردن تکه‌های تحریک شده است مفید می‌باشد فوسکو توضیح می‌دهد «چند منظوره بدان معنی است که باید ان را توسط یک طیف گسترده‌ای از انواع پوست و مناطق آناتومیک تحریک شده قرار داد»

تیرگی زیر چشم

چه کاری انجام دهید: کمبود نور می‌تواند علت تیرگی زیر چشم باشد. بر اساس یک مطالعه ۲۰۱۱ توسط آزمایشگاه اما به نمایندگی از Adonia انجام شد این بود که تاریکی باعث تیرگی بیشتر پوست مخصوصا زیر چشم ها می‌شود .استفاده از سرم چشم برای آبرسانی و شستشوی مناسب آن می‌تواند مفید باشد و از تیرگی زیر چشم خودداری کند .
منبع: bloghnews