بهتر است از عفونی شدن مکرر بینی خود پیشگیری کنید اگر مستعد آلرژی فصلی و مشکلات تنفسی هستید بهتر است همیشه این ناحیه از صورتتان را بپوشانید تا بتوانید مانع شدت یافتن این بیمار در بدنتان شوید ترشحات فراوان پشت حلق می تواند مشکلات تنفسی زیادی برای ما به وجود بیاورد.

مردانی گفت: افرادی که به طور پیاپی به عفونت سینوس مبتلا می شوند تنها آن دسته از افراد که دچار انحراف بینی هستند باید جراحی شوند

 فوق تخصص بیماری های عفونی با اشاره به این موضوع اظهار کرد: غالباً عفونت دستگاه تنفسی بعد از هر سرماخوردگی ایجاد می شود و در برخی افراد ترشحات پشت حلق ادامه می یابد.

مسعود مردانی با بیان این که در این گونه موارد فرد مبتلا به سردردهای مکرر دچار می شود، ادامه داد: بیشتر این بیماران با استفاده از دارو و اسپری قادر خواهند بود به بیماری خود غلبه کنند و نیاز به عمل های جراحی ندارند.

وی گفت: افراد می توانند در بسیاری از موارد با قرار نگرفتن در معرض بادهای سرد، استفاده از شال گردن و بخور یا سماور در فضای منزل از ایجاد و عفونی شدن پیاپی سینوس ها جلوگیری کنند.

این فوق تخصص بیماری های عفونی افزود: تنها در عده کمی از افراد تا زمانی که انحراف بینی با عمل جراحی برداشته نشود مشکلشان بهبود نمی یابد.

وی تصریح کرد: برای کاهش این مشکل نوشیدن مایعات و برقراری یک مرطوب کننده و یا بخارساز مفید است، زیرا مایعات و رطوبت سبب نازک شدن مخاط و به تخلیه سینوس ها کمک می کند، همچنین سینوس ها روان و پوست را هیدراته نگه می دارد.

خاطر نشان کرد: استفاده از کمپرس گرم را از دیگر راه های کاهش ابتلا و کاهش شدت ابتلا به سینوس عنوان کرد و افزود: افراد مبتلا به عفونت های مکرر سینوس لازم است با استفاده از شال گردن یا دستمال از برخورد هوای سرد با بینی خود پیشگیری تا کمتر به این عفونت ها مبتلا شوند.منبع : صاحب نیوز