یکی از میوه هایی که هم خوشمزه و هم دارای خواص فراوانی می باشد توت فرنگی است که محبوبیت زیادی میان مردم دارد اما نحوه تشخیص توت فرنگی های سرشار از ویتامین و مواد مورد نیاز بدن یکی از مهمترین اقدامات برای خرید این میوه می باشد.توت فرنگی میوه ای کوچک با خواصی بزرگ است که نباید فرصت خوردن آن را از دست داد. ویتامین های سرشار در این میوه ی قرمز رنگ در دسته ای از توت فرنگی ها بیشتر است .

خواص کدام توت فرنگی ها بیشتر است؟
توت فرنگی صاحب عنوان ملکه ی میوه هاست و این عنوان بی دلیل به یک میوه ی خوشمزه کوچک داده نشده است و راز آن ریشه در خواص فوق العاده آن دارد، میوه ای سرشار از ویتامین ها، مواد مغذی بود و خواص و فواید درمانی زیادی دارد.

توت فرنگی میوه ای محبوب بوده و حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان، فیبر و ویتامین می باشد. این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و به شما برای محافظت در برابر سرطان کمک می نماید.

این میوه جزو ۲۰ میوه پر از آنتی اکسیدان بوده و منبعی خوب برای تامین پتاسیم و کلسیم می باشد. فقط ۸ عدد توت فرنگی، ویتامین C ای بیشتر از ۱ پرتقال دارند. در ادامه به بررسی خواص و فواید این میوه خوشمزه و پرطرفدار می پردازیم.

توت فرنگی های قرمز تر را بخورید
یک متخصص تغذیه درباره خواص مصرف توت فرنگی، افزود:توت منبع غنی از فیبر، ویتامین C و اسید فولیک است که ویتامین C موجود در آن موجب افزایش جذب آهن می شود اما به عنوان منبع غنی از آهن نیست. توت یک میوه با خواص فراوان است که مصرف آن موجب تولید انرژی اضافی در فرد نمی شود برای مثال مصرف روزانه هشت عدد توت در روز ۵۰۰ کیلو گرم انرژی تولید می کند.

وی با بیان اینکه به افراد توصیه می شود توت فرنگی های قرمز تر را مورد استفاده قرار دهند، یادآور شد:هر چه توت فرنگی قرمزتر باشد نشان دهنده میزان رنگدانه بیشتر و در نتیجه بالا بودن آنتی اکسیدان آن است. انار نخستین و توت دومین میوه منبع آنتی اکسیدان ها هستند که مصرف آن از تشکیل رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری می کند.

منبع/آخرین خبر