بسیاری از متخصصان تغذیه به شما می گویند که غذا های سالم بخورید و حتی از خوردن چیز هایی مثل شیرینی، کیک، و آب نبات هم در حد اعتدال در یک رژیم غذایی سالم برخوردار شوید. چند پیشنهاد ما به شما برای مصرف مواد غذایی.

کنسرو گوشت یا پنیر:

از مواد نگه دارنده، شکر، و یا موادی که با محتوای بالا ساخته می شوند اجتناب کنید. مواد غذایی که در قفسه ها نگه داری می شوند ذاتاً نیاز به یک مقدار مناسبی از پردازش برای محافظت در برابر میکروب های رشد یافته و آلودگی است. من ترجیح می دهم که یک نسخه ی تازه از خوردن چیز هایی که سدیم بالا و نگه دارنده غنی دارند تهیه کنید و به اجتناب از آنها بپردازید.

خامه غیر لبنی:

این خامه کاملاً بدون تراکم مواد مغذی است و می تواند خطر ابتلا به هر نوع بیماری قلبی را افزایش دهد؛ بنابراین از آن استفاده نکنید. استفاده از مواد غذایی با کیفیت بالا و تمیز و بهداشتی، بیشتر به محیط زیست کمک می کند و از آن حفاظت می کند.

فلفل :

بعضی ها شخصا طعم و مزه ی فلفل را دوست ندارند. اما مهم این است که به جای گوشت به مقدار زیاد در پیتزای تند از سبزیجات استفاده کنند.

نوشابه های رژیمی:

کسانی که نوشابه رژیمی می خورند به مقدار زیاد به احتمال زیاد به دنبال طعم شیرین و بدون قند اضافی و کالری هستند. اما متاسفانه این طعم شیرین همراه با قند و کالری است که در طول روز با مقدار زیاد نوشیدن افزایش می یابد. ما توصیه می کنیم که این نوشابه ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. اگر شما به دنبال کافئین هستید می توانید از چای سبز استفاده کنید یا از آبلیمو به جای نوشابه استفاده کنید. زیرا نوشابه از مواد شیمیایی تشکیل شده است و به کالری اضافی در دراز مدت منجر می شود.

آب میوه ها:

قند افزوده، مواد شیمیایی و رنگ مصنوعی باعث خرابی، و باعث جلوگیری از فواید سلامت میوه ها به طور طبیعی و خوشمزه می شود.

غلات سرد و فرآورده های بدون چربی:

اغلب غلات سرد با قند اضافه درست شده اند و پروتئین و فیبر آنها از دست رفته است. این قندها طعم خوب فراورده های لبنی را به طور منظم از بین می برد. عمدتا چربی بخشی مهم و فوق العاده از هر وعده غذایی است. داشتن لبنیات خوب و با کیفیت و دارای مواد مغذی خوشمزه برای شما مناسب است.

لیموناد:

لیموناد به معنای واقعی کلمه یک مایع بدون هیچ ارزش غذایی است.

تنقلات ترد:

اکثر مواد غذایی بسته بندی شده مانند یک زباله با کالری و مواد شیمیایی لود شده هستند. نمک، مواد شیمیایی و رنگ مصنوعی در یک کیسه جمع شده اند و شما آنها را می خورید.

شیرین کننده مصنوعی:

ما می توانیم خود را از خوردن چیزایی که جعلی و خالی از مواد مغذی هستند دور نگه داریم. به علاوه برای بدن هم مضر می باشند.

هات داگ:

گوشت پردازش شده با مواد نگهدارنده و مقدار کمی پروتئین می تواند مشکل ساز باشد. شما باید به اینگونه غذا ها نه بگویید.

لینک مرتبط : با این برنامه غذایی جلوی سرطان را بگیرید ، برنامه غذایی افراد مشهور

دکتر سلام