افراد وسواسی چه درمان هایی از نظر روانپزشکی نیاز دارند ؟برای رفع این اختلال از چه راهکارهایی می توانند کمک بگیرند ؟روانشناسان به تازگی روش هیپنوتیزم را برای این افراد پیشنهاد داده اند .این تکنیک می تواند تا حدودی این عارضه را در افراد وسواسی درمان کند .دارودرمانی و رفتاردرمانی برای این افراد نیز توصیه می شود .

معمولا افراد وسواسی و خصوصا شخصیت‌های وسواسی ذهن نقاد قدرتمندی دارند که کنترلی روی آن ندارند و این عامل باعث می‌شود که هیپنوتیزم آنها با سختی جلو برود و به تکنیک‌های پیشرفته‌تر از جمله هیپنوز اریکسونی نیاز باشد.

یکی از کاربران پرسیده‌اند که آیا با هیپنوتیزم می‌توان وسواس را درمان کرد؟ دکتر امیرهوشنگ باقری، متخصص اعصاب و روان، به این پرسش پاسخ می‌دهد.

وسواس بیماری نسبتا شایعی است که حداقل ۳ درصد افراد را درگیر می‌کند و درمان اصلی آن دارودرمانی و رفتار درمانی است. تکنیک رفتاردرمانی وسواس مواجهه و پیشگیری از پاسخ است. هیپنوتیزم می‌تواند همکاری فرد در اجرای این تکنیک را افزایش داده و سرعت درمان را بالا ببرد.

معمولا افراد وسواسی و خصوصا شخصیت‌های وسواسی ذهن نقاد قدرتمندی دارند که کنترلی روی آن ندارند و این عامل باعث می‌شود که هیپنوتیزم آنها با سختی جلو برود و به تکنیک‌های پیشرفته‌تر از جمله هیپنوز اریکسونی نیاز باشد. تکنیک AR و پیدا کردن ریشه روانشناختی بیماری در کودکی نیز می‌تواند در درمان این رفتار موثر باشد.

سلامانه