اصولا نوع تربیت والدین سرنوشت کودکان در آینده را تعیین می کند. برخی والدین عادت دارند تا کودکانشان را لوس بار بیاورند و یا برخی هیچ توجی به کودکان نمی کنند و سبب عقده ای بار آمدن کودکانشان می شوند. در این مطلب قصد آموزش نکات مهمی را در رابطه با تربیت کودکان به شما داریم. با دکتر سلام همراه باشید.

اگر کودکانی زودرنج دارید سعی کنید آن ها را نیز تا حدودی کنترل کنید.کودکان فرشته های کوچکی هستند که خداوند متعال آن ها را به دست والدین گرامی می سپارد تا در محیطی امن و سرشار از مهر و محبت رشد و پرورش پیدا کنند.

گاهی اوقات بعضی از کودکان بسیار زودرنج هستند و این سوال پیش می آید چرا؟ باید خاطر نشان کرد که این فرشتگان کوچک همچون شیشه صاف و شکننده هستند و بسیار حساس به کلمات و رفتار والدین و بزرگترها.
باید بدانید که زودرنجی در کودکان حاصل 4 کلمه بسیار آسیب رسان است. 1 – تهدید 2- تمسخر 3- تحقیر 4- توهین سعی کنید هرگز در زندگی از این 4 کلمه آسیب رسان استفاده نکنید و تنها چیزی که بعد از نیازهای زیستی بسیار مهم است.
نیاز مبرم کودک به عاطفه و محبت و عشق است، سعی نمایید کودک خود را از نظر نیاز های روحی سیراب نگه دارید و به او احترام بگذارید، او را در آغوش بگیرید، با او بازی کنید و مورد محبت قرار دهید.
منبع:سایت سلامت