اگر می خواهید در افزایش سلامتی قلب و عروقتان تاثیرگذار باشید پیشنهاد می کنیم با تغییر سبک زندگی در این زمینه تاثیرگذار باشید ، با ترک سیگار ،تحرک ،رژیم غذایی سالم و انتخاب کفش مناسب می توانید در بهبود عملکرد قلبتان موثر باشید و گردش خون در بدنتان را تقویت کنید .

افزایش بهره وری و اثربخشی جریان خون در بدن باعث بهبود سلامتی و تقویت سیستم قلب و عروق می شود. سیستم قلب و عروق که سیستم گردش خون نیز نامیده می شود، شامل قلب، خون و شبکه پیچیده ای از عروق خونی (سرخرگ ها، سیاهرگ ها و مویرگ ها) است. سیستم گردش خون در انتقال خون، موادمغذی و اکسیژن به سراسر بدن و دفع برخی موادزائد نقش دارد. راه های طبیعی برای افزایش جریان خون می تواند شامل اعمال برخی تغییرات در سبک زندگی باشد.

ترک سیگار

استعمال سیگار، آسیب رسانی به قلب و افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی-عروقی را به دنبال دارد. حتی تنفس دود سیگار در افراد غیرسیگاری نیز موجب ضعیف شدن توانایی قلب آنها برای پمپاژ درست خون از طریق سیستم گردش خون می شود. براساس راهنمای انجمن قلب امریکا برای بهبود سلامت سیستم قلب و عروق، شیوه زندگی سالم منجر به کاهش ابتلا به بیماری قلبی-عروقی و بهبود جریان خود خواهد شد. عدم مصرف سیگار یا ترک آن بخشی از یک شیوه زندگی سالم است.

تحرک

زندگی بدون تحرک کافی به معنای فعالیت جسمی کمتر از ۳۰ دقیقه در روز با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی-عروقی و کاهش اثربخشی سیستم گردش خون همراه است. تمرینات ورزشی هوازی با بالا بردن ضربان قلب موجب افزایش جریان خون می شوند. پیاده روی به طور منظم، ورزشی برای تقویت قلب بوده که بهبود سرعت جریان خون به ماهیچه ها و بهبود جریان خون به رگ های خونی کوچک را به دنبال دارد.

رژیم غذایی سالم

نوشیدن مقدار فراوانی آب در روز می تواند به حفظ حجم طبیعی خون کمک کند که برای عملکرد درست گردش خون مورد نیاز است. پیروی از یک رژیم غذایی متعادل شامل میوه ها، سبزیجات و غلات کامل علاوه بر هیدراته کردن بدن با حفظ قدرت ماهیچه ی قلب و عملکرد طبیعی آن حامی سلامت سیستم قلبی-عروقی است. یک رژیم غذایی سالم همچنین با کاهش خطر کلسترول بالا و تشکیل رسوبات چربی در عروق خونی از تضعیف قلب و اختلال سیستم گردش خون جلوگیری می کند.

انتخاب کفش مناسب

کفش نامناسب با فشار آوردن به انگشتان پا، پا و مچ پا موجب کاهش جریان خون می شود. فشار به وجود آمده باعث ایجاد تداخل در جریان خون طبیعی خواهد شد. کفش نامناسب همچنین با ایجاد تورم در کف و ساق پا، با جریان خون تداخل دارد. اما کفش مناسب می تواند به افزایش جریان خون و کاهش خطر مشکلات سیستم قلبی-عروقی کمک کند.

نسخه