اگر می خواهید با بیماری کبد چرب مقابله کنید بهتر است با روش های درمانی خوراکی طبیعی در این زمینه آشنا شوید، کاهش وزن و تغذیه سالم می تواند گرید چربی را در کبدتان پایین بیاورد ، عارضه کبد چرب با انجام آزمایش آنزیم های کبدی و همچنین سونوگرافی از کبد امکانپذیر خواهد بود.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

این بیماری سه گرید و مرحله دارد و معمولا در گرید یک و دو علائم حاد و نشانه ی خاصی ندارد به همین علت بسیار دیر شناخته میشود .

یکی از بیماریهای خاموش و بی صدا و بی نشانه است که در سالهای اخیر به شدت گسترده شده است .

 این بیماری سه گرید و مرحله دارد و معمولا در گرید یک و دو علائم حاد و نشانه ی خاصی ندارد به همین علت بسیار دیر شناخته میشود . معمولا افراد در مرحله ی اول از ازمایش خون و چکاب آنزیم های کبدی (SGOT) و (SGPT) و در مرحله ی بعدی با کمک سونوگرافی کبدی به طور دقیق از وضعیت کبد خود مطلع میشوند .

اگر شما نیز مبتلا به کبد چرب هستید روشهای ساده ی زیر را برای کنترل و بهبود پیش بگیرید :
1- کنترل وزن یکی از نکات کلیدی در پیشگیری و بهبود کبد چرب است ! اگر دچار اضافه وزن هستید باید بدانید که با کنترل و کاهش وزن خود میتوانید تا حد زیادی به بهبود انزیمهای کبدی خود کمک کنید .

2- غذا را کاملا بجوید و آهسته میل کنید این امر سبب کاهش اشتها و کمتر شدن وزن شما میشود . از تماشای تلویزیون و گوش دادن به موسیقی هم در حین نهار و شام خوردن باید جلوگیری کنید . چون این موارد نیز باعث حواسپرتی و بیش از اندازه خوردن شما میشوند .

3- مصرف چربی های واضح گوشت ، پوست مرغ و ماهی ، انواع سسها ، کره ، خامه ، شیرینی ها باید صفر شود .
4- از مصرف روغنها و چربی های جامد ،کره جلوگیری شود .بهترین روغن مصرفی برای وعده های غذایی :روغن کنجد و روغن زیتون است .
5- قندها، شکر ، مربا ، عسل ، شربتها و نوشابه ها و دلسترها در تشدید کبدچرب نقش دارند و به همین علت باید از مصرف بالای این موارد پرهیز شود .

6- همراه غذا حتما از سبزیجات و سالاد استفاده کنید به دلیل فیبر بالا تا حد زیادی احساس سیری اغیجاد کرده و مانع پرخوری میشوند .
7- صبح ها بعد از صبحانه نصف لیوان عرق کاسنی میل شود .
8- مطالعات اخیر نشان داده اند که روزانه یک فنجان قهوه تاثیر خوبی در پایین آوردن آنزیمهای کبدی دارد .

9-ورزش و تحرک بدنی کلید دیگر در کنترل وزن و بهبود وضعیت کبدی شماست . از ورزش های هوازی مثل پیاده روی غافل نشوید .
10- روزانه یک قاشق غذاخوری شربت ب کمپلکس و یا یک قرص میتواند در تامین ویتامینهای بدن در طول بیماری کمک کننده باشد .
11 – مصرف بالای میوه ها در کبد چرب سم است! قند میوه در کبد تبدیل به تری گلسیرید میشود و همین موجب روند صعودی در بیماریهای کبدی میشود . روزانه دو واحد تا سه واحد میوه دریافت شود .

12- گیاه خارمریم یکی از گیاهان دارویی موثر در کاهش چربی های دور کبد است . مصرف دمنوش این گیاه به دلیل ماده ای بنام سیلی مارین که دارد باعث بهبود فاکتورهای چربی به ویژه LDL و تری گلیسیرید می شود.

پزشک آنلاین