یکی از راه های اینکه لاغرتر بمانیم این است که از غذاهایی استفاده کنیم که احساس سیری در ما به وجود آورند. بعضی از این مواد غذایی مثل عدس ، سیب، آووکادو، غذاهایی که تند هستند و حتی شکلات تلخ در این راه کمک کننده هستند. این غذاها باعث می شوند که انسان زودتر سیر شود.

 لیست غذا هایی که زودتر سیرمان می کنند

می دانید که همه ی ما باید میوه و سبزیجات را بیشتر از مواد بسته بندی شده که حاوی نگهدارنده هستند، مصرف کنیم. همچنین بهتر است تا در طول روز بجای خوردن یک یا دو وعده، چندین بار غذا بخوریم اما در مقدار کم!با همه ی اینها مهمترین بخش یک رژیم غذایی سالم، گوش دادن به صدای بدنتان است. و اگر تغذیه ی شما درست باشد، بدنتان می گوید که چه زمانی سیر است. در زیر، فهرستی از 77 نوع غذا نام برده شده که باعث می شوند خوب و بموقع سیر شوید.

1. عدس

عدس، این دانه ی کوچک سحرآمیز را فراموش نکنید. هر دانه عدس حاوی 30٪ پروتئین، فیبر فراوان، آهن و ویتامین ب است. همچنین عدس ارزان است و خوردنش با هرچیزی مانند ماهی، سالاد، سوپ، بهمراه گوجه یا با آووکادو مقدور می باشد.

2. آووکادو

اول از همه، آیا می دانید که آووکادو از نظر علمی جزو خانواده ی توت هاست؟! این میوه، چربی اشباع نشده ای دارد که کلسترول خونتان را پایین می آورد. همچنین، دارای فیبر محلول و نامحلول (فقط چند غذا هستند که هردو نوع فیبر را دارند)، و ویتامینهای کا، بی و ای هم هست. این همان چیزی است که هر روز می توانید بدون نگرانی میل کنید.

3. سیب

سیب ها سرشار از فیبر می باشند، حتما بارها درباره ی خواصشان شنیده اید!

4. غذاهای تند

اینرا می دانید که سس های تندی مثل سس چیلی یا هر ادویه ی تند دیگر که به غذایتان می افزایید، می تواند متابولیسم بدنتان را بالا ببرد. اما بنظر می رسد که غذاهای تند به شما احساس سیری هم می دهند که این فوق العاده است، چرا که آنها واقعا خوشمزه اند!

5. شکلات تلخ

تحقیقی نشان داده است، افرادی که پیش از غذایشان شکلات تلخ می خورند، 17٪ کالری کمتری مصرف می نمایند. آیا می توانید دلیل بهتری برای خوردن این دسر قبل از غذا پیدا کنید؟ شکلات تلخ حتی بیشتر از شیر به شما احساس سیری می دهد، پس لازم نیست هیچ خوراکی دیگری را جایگزین شکلات تلخ کنید.

6. تخم مرغ

معمولا همه می گویند که صبحانه مهمترین وعده ی غذایی روز است اما قطعا منظورشان هر صبحانه ای نیست. هر چه پروتئین بیشتری در وعده ی صبحانه مصرف کنید، مدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد. کورن فلکس هم گزینه ی عالی دیگری برای صبحانه است.

7. انواع آجیل ومغزها

خطری که در مورد آجیل وجود دارد این است که پس از خوردن تنها مقدار کمی، دیگر نمی توانید از آنها دست بکشید! اما اگر شما این توانایی را دارید که با این وسوسه مبارزه کنید، آجیل و انواع مغزها، میان وعده ی کاملی هستند. کره ی بادام زمینی یا بادام شیرین را هم می توانید جایگزین کنید، اما فقط یک قاشق!

آکا ایران