درمان سردرد با کمک آویشن

می توانید برای درمان سردردهای شدید از گیاه آویشن کمک بگیرید، برای درمان انواع مشکلات بدن مانند درد یا ورم مفاصل، تپش قلب و  نفخ شکم می توانید از آویشن استفاده کنید. می خواهیم در این بخش روش تهیه دمنوش با گیاه آویشن را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

 آویشن از جمله گیاهانی است که مصرف آن بسیار مفید است و خواص فراوانی بویژه برای مبتلایان به دردهای میگرنی دارد.

 این گیاه درمانگر را معمولا به صورت خشک مورد استفاده قرار می‌دهند، گرچه که نوع تازه آن نسبت به نوع خشک آن عطر و بوی بیشتری دارد.
دمنوش این گیاه مفید به هضم غذا کمک می‌کند و در درمان نفخ بسیار نافع است. آویشن ضدسرفه، خلط‌آور، آرام‌بخش و خواب‌آور است، ضدمیگرن است و سردرد را برطرف می‌کند و برای افرادی که تپش قلب دارند بسیار مفید است.
اگر از درد یا ورم مفاصل رنج می‌برید، دمنوش آویشن بنوشید. ضمنا روی دستگاه عصبی تاثیر فراوان دارد و حافظه را تقویت می‌کند. آویشن طبیعتی گرم دارد. نحوه استفاده از این گیاه مفید می‌تواند هم به صورت پودر روی سالاد باشد و هم به صورت ادویه در غذا.

طرز تهیه دمنوش آویشن:

یک قاشق آویشن خشک شده را در دو لیوان آب جوش ریخته و بگذارید با حرارت غیرمستقیم دم بکشد. بعد از دم کشیدن، یک قاشق عسل و یک قاشق آبلیمو اضافه کرده، میل کنید و از خواص آن بهره‌مند شوید.

سلامت آنلاین