آیا فکر می کنید بیشتر از سن خود، نشان داده می شوید؟ اگر ظاهر خود را بهتر کنید، احساس بهتری نیز حواهید داشت. در اینجا 9 راز برای بهتر شدن ظاهر شما در هر سن و سالی که هستید، آمده است. شاید این رازها را بهترین دوستان شما نیز ندانند:

1- وسیع و پهن بخندید

در یک مطالعه شامل چندین شرکت کننده، عکس هایی از افراد مختلف و با حالت هایی متفاوت در صورت، به آنها نشان داده و از آنها خواسته شد تا سن هر فرد را حدس بزنند. حالت خنثی، دقیق ترین نتایج را داشت؛ حالت ترسان، که درآن افراد پیرتر از سن واقعی به نظر می رسیدند، و حالت شاد، که افراد جوانتر از سن واقعی خود ارزیابی می شدند.

2- انگور زیاد بخورید

سوربیتول، همان ماده ای که باعث شیرینی انگور، توت، آلو و گلابی می شود، یک ماده ترکیبی است که به جذب و حفظ رطوبت در پوست ، کمک می کند.

3- دستی به موهایتان بکشید

از محصولات طراحی شده برای حجم دهندگی مو، برای پوشاندن نازکی موهای خود استفاده کنید. رنگ موی روشن تری را انتخاب کنید تا موهای نازک شما، کمتر آشکار شود. چه موهایتان را در خانه بشوئید و چه برای شستشو به سالن بروید، بطور منظم از محصولات نگهداری موها، که با خشکی مو مبارزه می کند استفاده کنید.

4- صورت شما

شکلی به خط ابروی خود بدهید، تا کمکی به ساخت یک قاب از صورت شما و باعث جلب توجه به چشمان شما شود.

5- لباس شما

اگر گردن و فک پرچین و چروک دارید، از لباسهای تنگ و دارای یقه گرد، پرهیز کنید. چون باعث فشار پوستتان به سمت بالا شده و چین و چروک را بیشتر نشان خواهد داد. یک تی شرت یقه دار ژرسه، انتخاب بهتری است . اگر دارای شکم بزرگی هستید، از لباسهایی با رنگهای تیره استفاده کنید.

6- دستان شما

از یک کرم دست خوب، بطور مرتب استفاده کنید. بخصوص کرم هایی را انتخاب کنید که دارای ضد افتاب نیز باشند. به منظور درخشان کردن دستهایتان ،با یک مسواک نرم، مخلوطی از نمک دریا و آب لیمو را به آرامی به دستهایتان مالش دهید و آنها را لایه برداری منظم کنید.

7- خوراک شما

سبزیجات سبز و قرمز بیشتر بخورید. ویتامین ک موجود در کلم پیچ و دیگر سبزیجات، برای جلوگیری از لخته شدن خون مناسب است. همچنین این ویتامین ، کبودیهای شما را نیز بتدریج کمتر میسازد. لیکوپن موجود درگوجه فرنگی نیز، یک محافظ قدرتمند برای پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید است.

8- ماهی و جوان ماندن

ماهی های چرب بخورید. سالمون و دیگر ماهی های چرب، سرشار از اسیدهای چرب امگا3 هستند، که تن عضلات شما را بالا برده و یکی از عناصر گران قیمت، برای کامل شدن کرم پوست شماست. دوبار در هفته ماهی بخورید.

9- ورزش و جوان ماندن

چهار بار یا بیشتر در هفته، ورزش کنید. هنگامی که شما اغلب روزهای هفته را ورزش می کنید، هم باعث خواب بهتر شما خواهد شد و هم باعث جلوگیری از دست دادن عضله . ترکیب ورزشهای قلبی-عروقی برای سلامت قلب و شش، ورزش های مقاومتی برای سلامتی عضلات، تمرینات کششی برای انعطاف و بالاخره ورزش های تعادلی برای تناسب اندام و موزون شدن شماست.


بیشتر بخوانید: راز جوان ماندن در خواب بعد از ناهار است


 برگردان: سیما آزادفلاح

دکتر سلام