آموزش طرز تهیه پیتزا مرغ و سبزیجات

پیتزا مرغ و سبزیجات برای افرادی که رژیم دارند ولی علاقه ی زیادی به پیتزا دارند بسیار مفید و مناسب است. می توانند این پیتزا را در خانه بپزید تا از لحاظ بهداشتی و تازه بودن مواد داخل آن خیالتان راحت باشد. با دکتر سلام همراه باشید و آموزش پیتزای مرغ و سبزیجات.

مواد لازم برای تهیه پیتزا مرغ و سبزیجات


سینه مرغ:سینه مرغ:نیم کیلو

قارچ:نیم کیلو

فلفل دلمه‌ ای متوسط: 2 عدد

پیاز: 1 عدد

سس گوجه‌فرنگی:به میزان لازم

ادویه کاری:به میزان لازم

نمک و فلفل: به میزان لازم

 

آموزش طرز تهیه پیتزا مرغ و سبزیجات

 

 

طرز تهیه پیتزا مرغ و سبزیجات


قبل از این که شروع به پخت مواد پیتزا کنید، باید خمیر را آماده کرده و بگذارید تا ور بیاید. بعد از آماده‌سازی خمیر، مرغ را به‌همراه پیاز و کمی زردچوبه بگذارید تا بپزد. مقداری که نیم‌پز شد، نمک را هم اضافه کنید. بعد از این که مرغ‌ها پخت و کمی خنک شد، آن‌ها را ریش‌ریش کنید. قارچ‌ها و فلفل‌دلمه‌ها را هم به اندازه‌ها و شکل‌های دلخواه خرد کنید.

مقدار کمی روغن در تابه بریزید و قارچ‌ها را تفت دهید. آب که انداخت و سبک شد، فلفل‌دلمه، مرغ‌ها، ادویه کاری، نمک و فلفل را نیز اضافه کنید. کمی که تفت خورد، از روی حرارت بردارید. به این نکته توجه داشته باشید که قارچ بهتر است زیاد تفت نخورد و درواقع سرخ نشود؛ چراکه خواص و طعم عالی‌اش از دست می‌رود. خمیر پیتزا را به اندازه مناسب و طوری که قطرش بیشتر از 2سانتی‌متر نشود، پهن کنید.

سس را روی‌ خمیر بمالید و بعد موادی را که آماده کرده‌اید، روی خمیر پهن کنید و پنیر پیتزا را بریزید. در مرحله بعد اگر دوست داشتید می‌توانید مقداری سس هم اضافه کنید و در فر قرار دهید و بگذارید در دمای ۲۲۰درجه سانتی‌گراد به مدت نیم‌ساعت بپزد. وقتی که خمیر کمی پخت، پنیر را اضافه کرده و یک‌ربع دیگر در فر قرار می‌دهیم.

 

بیشتر بدانید


جلوگیری از چاقی با پیتزاهای رژیمی و کم کالری

از خوردن پیتزاهای ارزان پرهیز کنید

دستور تهیه پیتزای ضد سرطان! پیشنهاد ویژه دکترسلام

منبع: ایده آل