زیبایی و مراقبت از پوست صورت به منظور جلوگیری از چین و چروک و پیری آن برای خانم ها بسیار مهم است به همین دلیل استفاده از پاک کننده های بهداشتی و مناسب برای پوست صورت از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای انتخاب پاک‌ کننده صورت مناسب باید نیازهای پوست خودتان را بشناسید‎.باید بدانید که اگر پوست شما خشک است کدام پاک کننده را باید انتخاب کنید و اگر چرب است کدام برای صورت تان بهتر است.

کلید اصلی برای انتخاب مناسب پاک‌ کننده صورت این است که نیازهای پوست خودتان را بشناسید. اگر پوست خشک دارید پس حتما پوسته پوسته شدن یکی از مشکلات شماست و اگر پوست چرب دارید حتما از جوش و آکنه رنج می برید .

زنانی که پوست خشک و پوسته ‌پوسته دارند، نباید از لوازم آرایشی برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنند، چون باعث پیر شدن چهره آن‌ها می‌شود. بهترین راه برای مقابله با خشکی پوست، استفاده از پاک‌کننده‌های مرطوب‌کننده‌ است که حاوی آلفاهیدروکسی اسید است. این محصولات سلول‌های مُرده پوستی را به‌خوبی لایه‌برداری می کند و پوست را نرم‌تر و صاف‌تر می سازد. برخی متخصصان توصیه می‌کنند از شوینده‌های اسیدی برای صورت استفاده کنید که میزان اسید گلیکولیک در آن‌ها بیشتر از ۱۰ درصد است.

بهترین پاک‌کننده صورت برای کسانی که پوست چرب و منافذ پوستی بزرگ دارند، محصولات حاوی رتینول است. این محصولات نه‌ تنها سموم را از پوست پاک می‌کند، بلکه منافذ پوستی مسدود را هم تمیز می‌کند تا منافذ کوچک‌تر به نظر برسد.
برای کنترل چربی پوست، از پاک‌کننده‌های بدون چربی استفاده کنید که حاوی گوگرد و اسید سالیسیلیک هم باشد. به گزارش ایران اکونومیست، گوگرد، نوعی عامل ضدباکتریایی است که چربی‌ها و سموم را از منافذ پوستی بیرون می‌آورد. اسید سالیسیلیک هم باکتری‌های موجود در منافذ پوستی را خنثی می‌کند.

 

گروه سبک زندگی سیمرغ