پیشنهادهایی برای وزن کم کردن

برخی افراد برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام بهانه تراشی های زیادی میکنند یا در زمینه کاهش وزن بیشتر از حد مجاز به بدن خود فشار وارد میکنند. سعی کنید از کاهش وزن به صورت خودسرانه پرهیز کنید. رخی راهنمایی های ویژه در این زمینه را درادامه این بخش در اختیارتان قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

آیا «وقتش را ندارم» برای شما هم دلیل خیلی از کاهلی‎هاست؟ واقعا مشکل شما کمبود وقت است یا این فقط یک بهانه است؟ شاید هم هر دوی آنها! بهتر است این را بدانید همه آدم‎ها، بچه دارند، شغل دارند، کارهای داخل خانه را دارند و… ولی به اهداف خودشان هم اهمیت می‎دهند و برایش وقت می‎گذارند. حقیقت این است که برای شما هم اهمیت دادن به اهداف‎تان و تلاش برای رسیدن به آنها مقدور است، از جمله برای وزن کم‎کردن.

امروز ما در نظر داریم با نشان دادن راهکارهایی شما را در رسیدن به وزن ایده‎آل‎تان یاری دهیم:

از خوردن دسر صرف نظر کنید یک راه عالی برای وزن کم‎کردن و همین طور صرفه‎جویی در زمان این است که از خوردن شیرینی‎ها خودداری کنید و به آن‎ها نه بگویید! صبحانه بخورید یک صبحانه پر‎و‎پیمان و مغذی با دادن انرژی مناسب و به‎موقع، شما را تا وقت ناهار سرحال نگه می‎دارد و باعث می‎شود به هله‎هوله‎ها نه بگویید. راهکار «یا هیچ کار و یا همه کار» برای وزن کم‎کردن درست نیست با این روش شما موقعیت‌هایی را که می‎تواند به سلامتی‎تان کمک کند از دست می‎دهید.

پیشنهادهایی برای وزن کم کردن

بیشتر ما فکر می‎کنیم که برای وزن کم‎ کردن باید کارهای سخت و بزرگ (راه‎ رفتن روی تردمیل، حذف شکر و مصرف حجم بالایی از میوه‎ها و سبزیجات) انجام داد. تمام تغییرات کوچکی که در عادت‎های خود ایجاد می‎کنید به همین اندازه کارساز‎ند، مثل استفاده نکردن از آسانسور (به شرط اینکه به صورت عادت و همیشگی درآید) که خیلی زودتر از آن که تصورش را بکنید اثر خود را نشان می‎دهد. یا مثلا پیاده (نه با ماشین) به خرید روزانه بروید، و باور کنید اثر این کارهای به ظاهر کوچک بسیار بزرگ است. حجم غذایتان را کم کنید شاید این راهکار به تنهایی بسیار کارساز باشد. حداقل در این مورد ژاپنی‎ها بهترین شاهد‎انی هستند که نتیجه را اثبات کرده‎اند. بعضی کار‎هایتان را در حالت ایستاده انجام دهید می‎دانستید همین الان که سرگرم خواندن این مطلب هستید می‌توانید به جای نشستن، سر‎پا بایستید؟

منظور این که لازم نیست تمام کارها را به صورت نشسته انجام دهیم، مثلا می‌توانید در حین تماس‌های تلفنی ضروری خود روی تردمیل راه بروید. برنامه غذایی هفتگی داشته باشید این کار ضمن صرفه‎جویی در وقت شما برای ساعت‌ها تصمیم‎گیری در انتخاب غذا، راهی است برای جلوگیری از ورود غذاهای آماده و بی‎ارزش به زندگی‎تان. چون معمولا همین که در تصمیم‎گیری کم می‎آوریم، فورا به سراغ غذاهای آماده می‎رویم. پروتئین بیشتری مصرف کنید مصرف پروتئین (گوشت قرمز برای گوشت‌خواران، و تخم‎مرغ، غلات، حبوبات و آجیل برای گیاه‌خواران) بهترین راه برای شروع یک روز خوب است. چون این ماده هم به خوبی سوخت بدن‎تان ‎را تامین می‎کند و هم احساس سیری پایدارتری به شما می‎دهد، ‌و خوب می‎دانید که این به معنی خداحافظی با حرص ‎و‎ ولع پر‎خوری و خوردن هله‎هوله‎ها‎ست. بیشتر بخوابید کمبود خواب سوخت‎و‎ساز بدن را که نیازمند انرژی است، کُند می‎کند‌. پس یک راهکار برای کم کردن وزن (زمانی که وقت کافی ندارید)، این است که به سادگی فقط خواب خود را بیشتر کنید تا انرژی بیشتری در بدن‎تان سوزانده شود.

پیشنهادهایی برای وزن کم کردن

زیاد گرسنه نمانید عصرها احساس گرسنگی می‎کنید؟

شاید دوست دارید سراغ غذا و یا اسنک‎ها بروید ولی چون سرگرم وزن کم کردن‎اید،‌ از آن صرف نظر می‎کنید. اما خوب هر قدر بیشتر خود را گرسنه نگه دارید، ولع‎تان موقع غذا‎خوردن بیشتر خواهد شد. پس در این مواقع مثل ژاپنی‎ها چیز مختصری بخورید (کم بخور، همیشه بخور!) و البته این یعنی انتخاب کردن اسنک میوه‎ای به جای شیرینی و شکلات!

اسموتی بنوشید

این نوشیدنی یک راه عالی برای سوخت‎‎رسانی به بدن در کوتاه‎ترین زمان ممکن و با مواد مغذی بسیار عالی است. حتی اگر وقت تهیه آن را ندارید، می‎توانید آماده آن را از سوپرمارکت تهیه کنید.

منبع: سلامتیسم