ناگفته های تزریق ژل و بوتاکس از زبان دکتر رحمانی

تزریق ژل و بوتاکس روند پیری پوست را کاهش می دهد و چهره شما را جوان تر و شاداب تر از آن چیزی که هست نشان می دهد و امروزه این مساله خیلی مورد استقبال به ویژه از طرف خانم ها قرار گرفته است. در این مطلب از دکتر سلام ناگفته های تزریق ژل و بوتاکس را از زبان دکتر رحمانی پزشک پوست و زیبایی در اختیار شما قرار می دهیم.

دکتر رحمانی با توضیح اینکه روش های بسیاری برای از بین بردن و کم کردن چین و چروک هایی که بر اثر پیری یا بر اثر عوامل دیگر ایجاد شده اند وجود دارند افزود که تزریق ژل یکی از آن ها و التبه محبوب ترین آن ها می باشد.

بسیاری از خانم ها در مناطقی مانند گونه ها و کناره های چشم و خط خنده و … به دلیل افزایش سن دچار چین و چروک شده اند یا دوست دارند لب هایشان حجیم باشد، می توانند از روش تزریق ژل استفاده کنند زیرا این روش علاوه بر ایجاد نتیجه دلخواه بی خطر هم می باشد.

تزریق ژل و چربی

به گفته دکتر رحمانی تزریق کردن ژل و چربی به منظور حجم دادن به لب، گونه، برطرف کردن خط خنده و همچنین از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم انجام می شود.

این روش ها برخلاف جراحی های جوانسازی دوره ی ریکاوری آن بسیار کوتاه بوده و همچنین عارضه های جانبی همانند چسبندگی ناشی از عمل و یا عفونت را با خود به همراه ندارد.

با انجام دادن این روش ها اگر بیمار تمایل داشته باشد نتیجه ی حاصله را تغییر دهد، برعکس روش های جراحی که برای رفع نتیجه بایستی جراحی مجدد انجام شود، تزریق ژل و چربی این گونه نبوده و برای بازگشت به حالت اولیه تنها بایستی چند ماه صبر و حوصله خرج کنید.

تزریق چربی زیر چشم

دکتر رحمانی با بیان اینکه در برخی اشخاص از سن پایین، گودی زیر چشم موروثی و یا در اثر وزن پایین رویت می گردد و علت بروز این گودی و کبودی کاسته شدن بافت زیر پوست می باشد و با کرم و داروها رفع نمی شود افزود بهترین روش برطرف کردن شان تزریق چربی زیر چشم است. برای برطرف کردن این گودی روش های مختلفی از جمله فیلترهای مصنوعی نظیر تزریق ژل و یا فیلتر طبیعی چربی وجود دارد.

در تزریق ژل نمی توان از سوزن استفاده کرد زیرا خطر نفوذ ژل به رگ های چشم وجود دارد و باید حتما از میکروکانولا استفاده شود که به رگ نفوذ نکند.

در تزریق چربی با توجه به این که چربی از بدن خود فرد تهیه شده و پس از سانتریفوژ و خالص کردن چربی با کمک بی حسی موضعی به وسیله کانولا های ظریفی زیر چشم تزریق می گردد و سپس با گذشت چند روز از زمان تزریق سلول های زنده چربی با بافت بدن جوش خورده جزو بافت طبیعی بدن می گردند. تزریق چربی گذشته از پر حجم کردن و پر شدن گودی زیر چشم، موجب جوان سازی و برطرف شدن چروک زیر چشم می شود بدون اینکه عوارضی به همراه داشته باشد.