تزریق ژل اطراف چشم چگونه است؟

برای کاهش گودی زیر چشم می توانید از برخی روش های زیبایی موثر کمک بگیرید. تزریق ژل و چربی از بهترین راهکارها برای پرکردن گودی و رفع سیاهی اطراف چشم به شمار می رود و می تواند موجب جوانسازی و رفع چروکو تیرگی دور چشم شود.

گودی زیر چشم از رایج ترین شکایات بیماران و مراجعین به کلینیک های زیبایی و پوست و مو می باشد. گودی زیر چشم  هم در سنین جوانی دیده می شود و هم در سنین پیری ، برخی علل ارثی یا بیماری های مختلف در این زمینه تاثیرگذار هستند.

به هر دلیل  قطعا در زیبایی شما اثرات منفی خواهند گذاشت و غالبا چهره شما را ناراحت و غمگین نشان میدهند. می خواهیم به بهترین روشهای درمان گودی زیر چشم اشاره کنیم.

در اثر افزایش سن پلک‌های زیرین و گونه‌ ما رفته رفته گود می شوند که این امر موجب تغییر چهره و ظاهر افراد مبتلا خواهند شد. به این مناطق گود شده  ناودان اشکی نیز می گویند که غالبا به دلیل منعکس شدن نور، نسبت به پوست اطراف تیره تر هستند. متاسفانه برخی افراد در جوانی دچار گودی ناودان اشکی و تیرگی دور چشممان می شوند.که در صورت بی تحرکی، اضطراب، بیماری مزمن، مواد مخدر و اختلالات خواب این حالت شدت پیدا خواهد کرد.

تزریق ژل اطراف چشم چگونه است؟

تزریق ژل تنها برای بخشی از چهره مانند زیر چشم و فقط برای محو کردن خط های موجود در ناودان اشکی استفاده می‌شود. این روش برای درمان تیرگی اطراف چشم در مطب یا مرکز جراحی اعمال می شود که اگربا روش بلفاروپلاستی همراه باشد تمامی این عمل در مرکز جراحی صورت خواهد گرفت.

مقداری چربی از نواحی از مختلف بدن مانند ران یا شکم برداشته می شود که برای نتیجه بهتر با هم ترکیب می‌ شوند. سپس پزشک چربی را به منطقه مورد نیاز تزریق میکند. این عمل زیبایی هم در کلینیک و با کمک بی‌حسی موضعی و هم در مرکز جراحی به وسیله بی‌حسی عمومی صورت میپذیرد.

متقاضیانی که چروک زیادی زیر چشم خود دارند مى توانند در کنار تزريق ژل ، ازروش پی آر پی و لیزر فرکشنال کمک بگیرند چون پی آر پی در کنار زیباسازی و از بین بردن چروک، می تواند سیاهی اطراف چشم را از بین ببرد. این روش مناسبترین راه برای از بین بردن گودی ، چین و چروک و خطوط و تیرگی زیر چشم است.پی آر پی در افزایش رشد مژه و ابرو نیز موثر است و بهترین گزینه برای علاقه مندان به زیبایی پوست صورت است . پزشکان پس از  خون گیری از بيمار درپی آر پی از آن پلاكت غنى شده خارج میسازند . در آزمایشگاه غلظت پلاكت بررسی میگردد كه اصولا باید 3 برابر غلظت پلاكت خون طبیعی بدن باشد در نتیجه پى آرپى به  زيرچشم تزريق مي شود.

تزریق ژل اطراف چشم چگونه است؟

PRP با چربى مخلوط شده و همزمان تزريق می شود این روش تاثیرات بيشترى بر زیبایی پوست و مو میگذارد. غالبا تزریق چربى در زير چشم ماندگاری بیشتری  نسبت به نواحى ديگر پوست دارد و  تا 5 سال بعد از تزريق اثرات آن در صورت باقی خواهند ماند .

نکته مهم: این روشرا می توانیم برای رفع گودی پشت پلک بالا نیز بکار ببریم. در افرادی که چشمانی گود و فرورفته دارند تزریق ژل مفیدترین روش برای درمان قطعی این عارضه در این افراد است. در ضمن کسانی بخاطر عمل پلک پایین با کشیدگی این ناحیه مواجه شده اند و شبها چشمانی نیمه باز دارند با استفاده از تزریق ژل به زیر چشم قادر خواهند بود مشکل خود را حل کنند.

بهتر است بدانید تزريق ژل در زير چشم باید توسط متخصص پوست مجرب انجام شود، چون در اثر تزريق ناصحیح ژل یا بی کیفیت بودن آن، باعث بروز ناهموارى یا ايجاد پف دايمى در صورت این افراد خواهد شد.


دراين باره بيشتر بخوانيد: معضل تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه ها!


هرگونه کپي برداري با ذکر نام دکتر سلام و لينک دهي مستقيم مجاز است.