کاشت مو با پی آر پیPRP کلینیک مدیسا

روش های مختلفی برای درمان ریزش  مو و کاشت مو توسط متخصصان مورد استفاده قرار می گیرد،در این مقاله دکتر سلام شما را با روش کاشت مو پی آر پی که برای درمان طاسی بسیار سومند است بیشتر آشنا می نماید.

آشنایی با روش درمانی پی آر پی

پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یک روش درمانی طبیعی است که از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی متعلق به بدن خود شما برای تسریع در رشد موهایتان استفاده می‌کند. ما با بهره‌گیری از تجهیزات پزشکی پیشرفته و تلفیق آن با تجربه و تخصص بالای پزشکانمان، روش پی آر پی را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می‌دهیم، این بهترین فرصت برای شماست تا امکان رشد مجدد موهای خود را فراهم کنید. روش پی آر پی (PRP) یک روش بسیار مؤثر در درمان طاسی و نیز کمک به پرپشت شدن موها و حفظ نتایج عمل کاشت مو می‌باشد.

افراد مناسب برای عمل کاشت مو پی آر پی (PRP)

ازکاشت مو به روش prp برای درمان عارضه آلوپسی آندروژنتیک یا همان طاسی ارثی که هم در آقایان و هم در خانم ها با الگوهای مختلفی مشاهده می شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. متخصصان پی آر پی باور دارند که از این شیوه می‌توان برای درمان کم‌پشتی مو در خانم های که از آلوپسی ترکشن رنج می‌ برند، نیز استفاده کرد. آلوپسی ترکشن عارضه‌ای است که در اثر کشیدن شدید موها برای بستن آن به حالت دم اسبی یا بافتن مو و سایر مدل‌های مو که نیاز به کشیده شدن موها دارد، به وجود می‌آید.

تحقیقات نشان داده است که بهترین گزینه ها برای عمل پی آر پی اشخاصی هستند که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند. در واقع این شیوه برای اشخاصی که به طور کامل طاس شده‌اند، کارآیی ندارد و باعث رشد مجدد موها در اشخاصی که تمام موهایشان ریخته است، نمی شود.

 

مزایای روش پی آر پی برای درمان ریزش مو

مزایای روش پی آر پی (PRP) برای درمان ریزش مو عبارتند از:

– روشی ساده و بدون جراحی

– شامل چند تزریق: کل مدت این عمل حدود 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد

– نتایج ایمن و مطمئن

– دوره بهبودی بسیار سریع

– نتایج زیبا و فوق‌العاده طبیعی

نحوه کار در زمان عمل پی آر پی

ابتدا پوست سر شما با استفاده از یک نوع کرم بی‌حسی با گرید پزشکی (که فقط با دستور پزشک قابل تهیه است)، بی‌حس می‌شود تا درد و ناراحتی ناشی از تزریق پی آر پی در حین عمل به حداقل ممکن برسد. سپس متخصص ما داروی پی آر پی را در نقاط متعددی از پوست سر با مهارت و ظرافت بسیار بالایی تزریق می‌کند تا پی آر پی به ریشه فولیکول‌های مو برسد. برای تهیه محلول پی آر پی یک نمونه خون از شما گرفته می‌شود و توسط یک دستگاه سانتریفوژ پیشرفته، سلول‌های بنیادی و فاکتورهای رشد از آن استخراج و برای تزریق در پوست سر آماده می‌شود.

پس از آنکه عمل تزریق پی آر پی به پایان رسید، پوست سر شما کمی برافروخته و ملتهب به نظر می‌رسد. البته این شرایط کاملاً طبیعی است و تا حدود 24 ساعت بعد کاملاً رفع خواهد شد. دوره استراحت بعد از عمل پی آر پی برای درمان ریزش موی سر بسیار کوتاه است و پوست شما خیلی زود به حالت طبیعی و سالم خود باز می‌گردد. اما در موارد بسیار نادری ممکن است ورم خفیف و “شوک ریزش مو” که یک پدیده روانی است، برای بیمار اتفاق بیفتد که برای درمان آن باید مجدداً به پزشک مراجعه کنید.

عمل تزریق پی آر پی (PRP) باید حتماً در حدود 5 مرتبه به صورت هر 3 تا 4 هفته یک بار، تکرار شود تا بتوان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد. همچنین ممکن است لازم باشد که یک دوره دیگر از این عمل در حدود 8 تا 9 ماه بعد انجام شود.

مدت زمان درمان با روش PRP

کل جلسه‌ی درمان کاشت مو prp در حدود 90 دقیقه طول می‌کشد. بیشترین قسمت از این زمان صرف گرفتن خون و عمل‌آوری آن و تهیه‌ی PRP (پی آر پی) می‌شود. سپس بیمار دو هفته و 6 هفته بعد از درمان مجددا ارزیابی می‌شود تا میزان بهبودی و نتایج اولیه‌ی  به دست آمده از تزریق PRP  بررسی شود.

عوارض روش پی آر پی

روش پی آر پی از راه های درمان ریزش مو می باشد عوارض بسیار کمی به دنبال دارد که این عوارض نیز به ندرت اتفاق می‌افتند. این عوارض احتمالی عبارتند از: کبودی موقت در محل گرفتن خون یا در محل تزریق PRP (پی آر پی) و بدتر شدن ریزش موها به صورت موقتی. در صورتی که بیمار بعد از تزریق PRP (پی آر پی) احساس سردرد داشته باشد، می‌توان به راحتی و با استفاده از داروی مسکن مانند استامینوفن این مشکل را برطرف کرد. شما بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی می‌توانید کلینیک را ترک کنید.