درمان درد زانو در مراحل اولیه

درد زانو از رایج ترین عارضه های مفصلی است که افراد زیادی را درگیر خود میکند. بهتر است با علائم و نشانه های ابتلا به این بیماری آشنا شوید و به درمان آن بپردازید. اضافه وزن، پوکی استخوان، تصادف و فعالیت زیاد مهمترین عوامل ایجاد درد زانو به شمار می روند. به راهنمایی های پزشکی در این رابطه دقت کنید.


برای تشخیص انواع زانو درد در شرایط زیر به دکتر مراجعه کنید.

اگر زانو درد شدید دارید، زانو هایتان متورم شده، نمی توانید آن ها را به خوبی تکان دهید و یا زانو هایتان دچار رنگ پریدگی و یا دیگر علائم زانو درد شده است که زندگی روزانه شما را مختل کرده است باید به دکتر مراجعه کنید. همچنین اگر ورزش، تصادف و یا سقوط از جایی به زانو هایتان صدمه وارد کرده حتما به دکتر بروید. تشخیص زانو درد می تواند در درمان زانو درد شما بسیار موثر باشد و درد زانوی شما را التیام بخشد.

از موارد دیگری که باید به پزشک مراجعه کرد می توان به حساسیت شدید، نا توانی در تحمل وزن، احساس سرما ی شدید و یا بی حسی در زانو ها اشاره کرد. اگر علت دقیق درد را تشخیص ندهید فقط علائم زانو درد را درمان خواهید کرد و علت زانو درد را رفع نخواهید کرد به همین دلیل درمان زانو درد موثر واقع نمی شود.

درمان درد زانو در مراحل اولیه

علائم زانو درد خود را به طور دقیق شرح دهید.

وقتی برای تشخیص و درمان زانو درد خود به دکتر مراجعه می کنید باید علائم خود را به طور دقیق مشحص کنید.مثلا بگویید که زانو هایتان متورم شده و درد دارید ویا هر مشکل دیگری که در زانو های خود حس می کنید را به دکتر بگویید. سعی کنید پزشک خود را از همه ی فعالیت هایی که قبل از شروع زانو درد خود انجام داده اید و همچنین همه ی علائم زانو درد خود با خبر کنید.

اگر زانو هایتان قفل می شود و یا سر و صدا دارد. اگر کشکک زانو درد میکندو هر گونه تغییر در رنگ و اندازه زانو را به دکتر گزارش دهید. به دکتر بگویید که درد زانو ی شما دقیقا در کدام ناحیه است.

درمان درد زانو در مراحل اولیه
تشخیص از روی ناحیه درد زانو

اینکه دقیقا درد زانو در کدام محل می باشد به دکتر در تشخیص علت زانو درد کمک می کند. این درد در داخل زانو می باشد یا زانو درد شما درد خارجی است. ناحیه ای که درد می کند مرکز زانو، جلو و یا پشت زانو می باشد؟! آیا درد فقط ناحیه ی بالا ی زانو می باشد و یا در ناحیه پایین زانو هم درد دارید. اگر هر حرکت ناگهانی باعث ایجاد زانو درد شد است حتما به دکتر خود بگویید. اگر اخیرا فعالیت فیزیکی خاصی انجام داده اید و یا از جایی افتاده اید حتما به دکتر خود گزارش دهید.

درد زانوی خود را به طور کامل برای دکتر توضیح دهید.

روش دیگری که می توانید به دکتر خود در تشخیص زانو درد کمک کنید این است که درد خود را برای او توصیف کنید. این کار توجه به ناحیه ای از زانو که درد می کند را زیاد می کند. آیا زانو درد شما دائمی است یا فقط در مواقع خاصی زانو درد دارید. ایا زانو درد شما خفیف است و یا زانو درد شدید دارید. سعی کنید دقیق درد را بررسی کنید زیرا نوع درد می تواند به دکتر کمک کند که علت زانو درد را تشخیص داده و علت را محدود کند و یا از بین ببرد. همچنین به دکتر بگویید که چه زمانی بیش ترین درد را در زانو های خود احساس می کنید و یا اگر فعالیت خاصی علت زانو درد می باشد و یا اگر کار خاصی باعث می شود زانو درد شما بهتر شود. همچنین اگر از درمان استراحت، کمپرس یخ، فشرده سازی بستن زانو و بالا نگه داشتن زانو ها که قبلا در سایت برایتان توضیح داده ایم، استفاده کرده اید دکتر را از چگونگی تاثیر این درمان زانو درد در زانو های شما با خبر سازید.