دوچرخه سواری در لاغری مفیدتر است یا پیاده روی؟

 

یکی از سوالاتی که شاید به ذهن همه ی ما خطور کند این است که آیا یک ساعت دوچرخه سواری با سرعت متوسط و در چند دقیقه کوتاه با سرعت بالا در لاغری مفیدتر است یا یک ساعت پیاده روی؟  ما به این سوال پاسخ می دهیم.

 

در پاسخ این سوال، آقای بهزاد زیبایی، کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی چنین پاسخ می دهند: برای کاهش وزن نیاز است که کالری مصرفی ما بیشتر از کالری دریافتی باشد. این قدم اول برای کاهش وزن است. با توجه به سوال مطرح شده، به ورزش می پردازیم و ان شا الله در بخش های دیگر در مورد تغذیه رژیم لاغری بیشتر و تخصصی تر بحث خواهیم کرد.

اگر به دنبال کاهش وزن باشید و در مورد آن تحقیق کرده باشید همه ی متخصصین این رشته می گویند ورزش هوازی انجام دهید. ابتدا عرض کنم که ورزش هوازی چیست ؟ به چه ورزش هایی هوازی می گویند. ورزش هوازی، به ورزش هایی گفته می شود که با شدت و سرعت متوسط و با زمان بیشتر فعالیت ورزشی کنید. برخی از فعالیت های هوازی عبارتند از: پیاده روی های طولانی مدت، دوچرخه سواری، تردمیل، دوچرخه ثابت، دویدن با سرعت پایین و مدت زمان طولانی و …

برای کاهش وزن نیاز است که ورزش های هوازی را انجام دهید چون در ورزش های هوازی سوخت اصلی بدن چربی ها هستند. اما آیا دوچرخه سواری برای لاغری مفید تر است یا پیاده روی؟ در پاسخ این سوال باید عرض کنم که هنگام دوچرخه سواری به نسبت، کالری بیشتری نسبت به پیاده روی مصرف می شود و برای لاغری می تواند مفید تر باشد.