لوارم آرایش ارگانیک

لوازم آرایش ارگانیک چیست؟

محصول ارگانیک به این معنی است که محصول مورد نظر طی فرایندی کاملا طبیعی تولید شده باشد. محصولات کشاورزی و غدایی ارگانیک محصولاتی هستند که در تولید آن ها هیچ گونه آفت کش شیمیایی و یا کود غیر طبیعی استفاده نشده است مانند محصولات و مواد غذایی که در گذشته تولید می شدند.

محصولاتی که به روش ارگانیک تولید می شوند روی بسته بندی آن ها عبارت «تهیه شده به روش کاملا طبیعی» قید شده است. در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی هم قاعدتا باید همین معنا و مفهوم وجود داشته ‌باشد ولی از آنجا که تهیه محصولات آرایشی بدون تداخلات شیمیایی بسیار مشکل و هزینه‌بر است به نظر می‌رسد که تهیه یک محصول آرایشی- بهداشتی کاملا ارگانیک غیرممکن است و تنها درصد خاصی از مواد درون آن ارگانیک است.

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که لوازم آرایش معدنی یا طبیعی چه هستند و چطور عمل می کنند؟ یا فرق بین لوازم آرایش معمولی و همیشگی که استفاده می کنیم با این مواد آرایشی چیست؟ اگر هنوز در این باره سوالاتی در ذهن دارید این مطلب می تواند شما را بهتر راهنمایی کند.

لوازم آرایشی معدنی 

در ابتدا بیشتر این لوازم آرایشی که با نام طبیعی یا معدنی به بازار عرضه  شدند، فاندیشن و یا کرم پودر بودند. اما امروزه تقریبا هر محصول آرایشی را می توانید با این خواص بیابید از جمله خط چشم، سایه چشم یا رژ گونه.  بنابراین این محصولات آرایشی هم می توانند به حالت پودری باشند هم مایع اما چه فرقی می کنند و چه خواصی دارند.

افراد زیادی از محصولات آرایشی معدنی استفاده می کنند چرا که آنها از مواد طبیعی ساخته شده اند و داخل خود ضدآفتاب طبیعی نیز دارند. در این مواد آرایشی از ماده شیمیایی استفاده نشده و همین باعث می شود طرفداران زیادی داشته باشند. در عین حال روی صورت حالت طبیعی تر دارند. علاوه بر اینها، محصولات آرایشی طبیعی مدت زمان بیشتری روی پوست می مانند.

لوارم آرایش ارگانیک

فواید محصولات آرایشی طبیعی 

محصولات آرایشی که از مواد طبیعی تولید شده اند، مناسب پوست های حساس هستند.

مواد معدنی و طبیعی که در این مواد آرایشی به کار رفته است به پوست حالتی طبیعی و درخشان می دهد.

محصولات آرایشی طبیعی روی پوست سبک هستند و وقتی آرایش می کنید، احساس سنگینی روی پوست نخواهید داشت.

محصولات آرایشی معدنی یا طبیعی از مواد طبیعی تولید شده اند بنابراین موادی از جمله الکل یا روغن و ترکیبات غیرطبیعی در آن نخواهید یافت.

این محصولات روی پوست به خوبی می نشینند و کل پوست را پوشش می دهند در عین حال وقتی نگاه می کنید گویا اصلا هیچ کرمی روی پوست نزده اید، در عین داشتن آرایش چهره ای طبیعی خواهید داشت.این محصولات برای هر سن و هر رنگ پوستی مناسب هستند.

از کجا بدانیم یک محصول  گیاهی است؟

لوارم آرایشی ارگانیک و طبیعی بیشتر با برچسب «گیاهی» یا «طبیعی» روانه بازار می شوند و شما با مشاهده این برچسب می توانید به طبیعی و ارگانیک بودن آن محصول پی ببرید. البته این برچسب نمی تواند به معنی 100 درصد ارگانیک بودن آن محصول باشد زیرا بعضی لوازم آرایش ها درصدی طبیعی هستند. محققان بر این باورند که هیچ محصول آرایشی وجود ندارد که به صورت 100 درصد طبیعی باشد حتی بعضی از آن ها درصد ناچیزی مواد شیمیایی دارند. عبارت USDA نشان می‌دهد که این محصولات طبق استانداردهای تعریف شده، ارگانیک محسوب می‌شوند. احتمالا به‌عنوان یک خانم به محصولات گیاهی علاقه دارید چراکه دوستدار سلامت و پوست خود هستید. اما سوال این است که آیا «گیاهی» همیشه مساوی با «سلامت» هست؟ در ادامه به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

لوازم آرایشی ارگانیک و جلوگیری از پیری پوست

لوازم آرایشی که از مواد طبیعی ساخته شده است تا حدودی می‌تواند از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کند، پوست صورت حساس‌ترین بخش پوست است که محافظت از آن با لوازم آرایشی بهداشتی طبیعی می‌تواند سلامت و جوانی پوست را حفظ کند.

اکسید تیتانیوم، اکسید زینک و اکسید آهم از جمله مواد معدنی طبیعی هستند که در انواع لوازم آرایشی ارگانیک به کار می‌روند و می‌توانند شادابی پوست را افزایش دهند. بسیاری از این نوع لوازم آرایشی دارای ویتامین سی است که این ویتامین می‌تواند از آسیب‌های پوستی ناشی از اشعه‌های مضر جلوگیری کند.

پس بهتر است سراغ خرید لوازم آرایشی بروید  که شامل چنین موادی می‌شود، به ویژه در طول تابستان که شدت تابش خورشید بیشتر شده و محافظت از پوست ضروری‌تر می‌شود.

لوارم آرایش ارگانیک

تغذیه پوست با لوازم آرایشی گیاهی

موادی که روی پوست شما را می‌پوشاند به تدریج جذب پوست می‌شود و البته اگر این مواد برای پوست شما مضر باشد نه تنها به خود پوست بلکه به تدریج به تمام سیستم‌های ایمنی بدن آسیب وارد می‌کند و البته اگر از کرم‌ها و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده کنید که روغن‌ها و مواد مفید را دارد، نه تنها شفافیت پوست را افزایش می‌دهد بلکه تدریجا می‌تواند برای همه بدن مفید باشد.

روغن کاکائو یکی از مواد طبیعی و مفیدی است که در ساخت لوازم آرایشی ارگانیک به کار می رود. از خواص روغن کاکائو برای پوست می توان به مرطوب کننده و جوان کننده پوست بودن اشاره کرد. همچنین استفاده از روغن کاکائو باعث حفاظت از اسید های چرب بدن می شود. در بیشتر مواقع از روغن کاکائو در ساخت و تولید کرم پودر مایع استفاه می گردد.

به علاوه موادی مانند عصاره چای سفید، انگور، هلو و دانه انار شامل آنتی اکسیدان هایی می‌شود که حالت انعطاف‌پذیری و نرمی پوست را افزایش می‌دهد.