زن و مرد

در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در مورد تفاوت های خانم ها و آقایان در زندگانی مشترک را برایتان گردآوری کرده ایم. که این تفاوت ها شامل ارتباطات دوستانه خانم ها و آقایان می باشد. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

در این جا دو خبر علمی در باره‌ی خانم‌ها و آقایان برایتان گردآورده ام که در شکل گیری ارتباطات اجتماعی و شخصی همسران موثر هست و اگر زن و شوهر‌ها خواهان زندگانی آرام و کم تنش می باشند خوب تر هست به دستاورد های این یافته‌ها زیادتر توجه کنند:

تفاوت‌های خانم‌ها و آقایان در ارتباطات دوستانه

طی تحقیقی که در این باره انجام شده هست، مردان و خانم ها متأهل بالای ۵۰ سال درباره دوستانشان مورد سوال واقع گردیدند.

دستاورد آن بود که خانم‌ها دست کم یک دوست صمیمی زیادتر از آقایان داشتند، اما هر چه تعداد اشخاصی که در حلقه‌ی دوستی خانم‌ها جای داشتند زیادتر بود، خوشحالی، رضایت و احساس آرامش و راحتی آن‌ها به صورت کلی نسبت به زندگانی کمتر بود.

« «تونی‌آنتونیک» سرپرست محققان این پروژه از دانشگاه میشیگان می‌گوید: تعداد دوستان نزدیک مردان، رابطه چندانی با احساس نشاط و خوشحالی آن‌ها از زندگانی ندارد.

این پژوهشگر چنین ادامه می‌دهد که این داده‌ها به مفهومی این نیست که مردان به صورت کلی دارای حس همدردی و شفقت نمی‌باشند، این نحوه عمل و بی‌توجهی آن‌ها تا حدی متاثر از این هست که تفکر می‌کنند رسیدگی و حل مشکلات زندگانی دوستانشان در محیط وظیفه آنها نمی‌گنجد، البته در این زمینه نیز استثنائات بسیاری به چشم می‌خورد.

به این ترتیب و به صورت کلی می‌توان عنوان کرد که مردان از احساس مسؤولیت کمتری نسبت به دوستانشان بهره مند بوده و از سوی دوستانشان با درخواست‌های کمتری رو به رو می‌شوند و بر بر اساس مرسوم دوستان صمیمی کمتری دارند، دوستانی که در دوران سخت و در هنگامه مشکلات بتوانند به آن‌ها تکیه کرده و به حمایت آنها دلگرم باشند.

زنان تندرستی خود را برای بقیه به خطر می‌اندازند

محققان می‌گویند بسیاری از خانم ها تندرستی خود را به سبب ترقی زندگانی عزیزانشان به خطر می‌اندازند. دو سوم از خانم های که در مطالعه‌ای از طریق «بنیاد قلب بریتانیا» شرکت نمودند بیان کردند که زیادتر، دلواپس تندرستیی خانواده و دوستان خود می باشند تا تندرستیی خودشان؛ و یک پنجم از پرسش‌شوندگان که مجموعاً دربردارنده ۱۱۵۴ نفر بود بیان کردند که اصلاً به تفکر تندرستی خود نیستند.

اما خانم ها احتمالاً به سبب عرف اجتماعی زیادتر دلواپس عزیزان درجه یک خود می‌باشند.

منبع: زندگی آنلاین