moragebat -az -pust

میزان pH  سطح اسیدی  پوست را  نشان می دهد. pH طبیعی پوست در محدوده 4-5.5 اسیدی است. PH پوست  توسط اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه از طریق  عرق و ترشحات چربی پوست ساخته می شود.
 اسیدیته پوست  به عنوان خط اول دفاعی در برابر عفونت های پوستی، مواد سمی محیط زیست، محافظت دربرابر  باد و آب  است که  مانع از ورود  میکروب ها  به داخل پوست به علت عفونت است

pH  اسیدی پوست را می توان با استفاده از پاک کننده های  قلیایی  با pH = 7.3 و بالاتر از بین برد، در مشکلات پوستی مرتبط با التهاب مانند اگزما و پسوریازیس است و pH نیز می تواند با مشکلات داخلی متابولیک مانند دیابت و اختلالات تیروئید را تحت تاثیر قرار داده می شود. در زمستان، هنگامی که رطوبت محیط کم است، خشکی پوست می تواند تعادل PH پوست را تحت تاثیر قرار دهد.

هنگامی که PH پوست بیشتر قلیایی میشود،  میکروب های دیگر  بر سطح پوست نشسته  و به داخل پوست نفوذ میکند و باعث عفونت های پوستی می شود. پوست که دارای pH قلیایی است نیز در خطر ابتلا به راش های آلرژیک قرار میگیرد

 حفظ ماهیت اسیدی  پوست مهم است با استفاده از یک پاک کننده با pH خنثی ملایم و استفاده از  یک مرطوب کننده  تعادل PH پوست را تنظیم میکند. استفاده منظم از کرم های ضد آفتاب  از اشعه UV محافظت میکند. خوردن یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات برگ سبز، سویا و میوه مثل خربزه نیز می تواند به حفظ pH اسید کمک کند.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد