راهکارهای مفید برای رفع چربی شکم

اگر می خواهید چربی شکمتان را از بین ببرید می توانید از موثرترین روش ها در این زمینه استفاده کنید. ورزش های ترکیبی، مصرف درشت مغذی ها، مصرف اسید چرب های اشباع نشده و تقویت عضلات از بهترین روش ها برای خلاصی از چربی شکم به شمار می روند.


می خواهیم چهار راه را به شما معرفی کنیم که با به کار بستن آن ها می توانید از چربی های این قسمت خلاص شوید.

اگر معمولا در ناحیه شکم، وزن اضافه می کنید و آب کردن آن هم سخت ترین کارِ دنیا است، می دانیم که چطور باعث کمبود اعتماد به نفستان شده است. به همین دلیل می خواهیم چهار راه را به شما معرفی کنیم که با به کار بستن آن ها می توانید از چربی های این قسمت خلاص شوید.

راهکارهای مفید برای رفع چربی شکم

ورزش های ترکیبی با شدت بالای بیشتری را وارد برنامه خود کنید

ورزش های ترکیبی با شدت بالا یا ( HIIT ) یکی از ورزش هایی است که ثابت کرده می تواند در کاهش چربی شکمی کمکتان کند. این تمرینات یکی از تاثیر گذارترین روش ها برای کاهش درصد چربی بدن است. ورزش های ترکیبی با شدت بالا، شامل انجام چندین تمرین پی در پی با کمترین زمان استراحت است.

غذاهایی بخورید که پف کردگی تان را از بین می برند

اسید چرب های اشباع نشده، ثابت کرده اند که می توانند چربی شکمی را کاهش دهند. چنین چربی هایی را می توانید در آجیل ها و کره آنها، دانه ها، روغن زیتون و آوکادو پیدا کنید. فقط باید حواستان به مقداری که استفاده می کنید باشد چون این غذاها خود پر کالری هستند. همچنین از مصرف غذاهای حاوی روغن های هیدروژنه نیز پرهیز کنید چون این موارد می توانند موجب افزایش وزن شوند.

راهکارهای مفید برای رفع چربی شکم

آناناس نیز با برآمدگی شکم مقابله می کند چون حاوی آنزیمی است که به ساده کردن گوارش و از بین بردن پف کردگی کمک می کند. چنین تاثیری باعث می شود شکمتان بیش از گذشته تخت به نظر بیاید. غذاهای سرشار از فیبر مانند گلابی، سبزیجات، لوبیاها و غلات کامل نیز چنین تاثیری دارند. بعلاوه این غذاها کمک می کنند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. چربی های سالم نیز کمک می کنند در طول کمتر احساس گرسنگی کنید و در نتیجه میزان چربی کلی بدنتان کاهش می یابد.

چشم از درشت مغذی ها برندارید

لازم نیست دست از کربوهیدرات ها بشویید و به سراغ برنامه غذایی بروید که تنها حاوی پروتئین است. به جای این کار از ترکیب کربوهیدرات های پیچیده، پروتئین ها و چربی های سالم استفاده کنید تا درصد چربی بدنتان را کاهش دهید. کاهش چربی کلی بدن به جمع تر شدن شکمتان نیز کمک می کند. بعلاوه وجود این سه درشت مغذی در برنامه غذایی تان، باعث می شود رضایت بیشتری از وعده غذایی پیدا کنید و کمتر بخورید. وقتی بتوانید برای مدت طولانی تری سیر بمانید، مسلما کالری کمتری نیز مصرف می کنید.

راهکارهای مفید برای رفع چربی شکم

عضلاتتان را تقویت کنید

با وجود اینکه ورزش های ترکیبی با شدت بالا کالری سوز هستند، اما اگر بافت عضلانی خود را تقویت کنید می توانید چربی و کالری بیشتری را در طولانی مدت بسوزانید. بنابراین در برنامه فیتنس خود تمرینات قدرتی را نیز جای دهید. مخصوصا سه بار در هفته بلند کردن وزنه های سنگین.

زمان خود را تنها برای انجام تمرینات متمرکز روی هسته بدن صرف نکنید. در عوض ورزش هایی انجام دهید که کل بدن یعنی عضلات بالاتنه و پایین تنه را درگیر کند. وقتی ورزشی انجام می دهید که چندین گروه عضلانی را درگیر خود می کند، موفق خواهید شد در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید.

نویسنده: جنی شوگر

سایت دکتر کرمانی