زوجین

شاید این سوال برای شماهم پیش آمده باشد که آیا عشق تان واقعی است یا خیر؟ برای اینکه متوجه این موضوع شوید نشانه های وجود دارد که اگر آن ها را در رابطه خود با همسرتان دیدید باید خوشحال باشید چون عشق تان واقعی می باشد. در این بخش نشانه های مهم عشق واقعی را آماده کرده ایم. پیشنهاد می کنیم که حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

اگر شما تعداد زیادی از این نشانه ها را در خود تان می بینید، باید به آینده رابطه با همسرتان امیدوار باشید و به رابطه ای که ساخته اید افتخار کنید.خسته از کار برگشته اید، روز گرمی بوده و حسابی عرق کرده اید. همسر تان یک ساعت دیگر به خانه می رسد. آیا اول زیر باد کولر یک چرت حسابی می زنید یا این اکه دوش می گیرید و سعی می کنید کمی به ظاهر خود تان برسید؟ اگر همسر تان را واقعا دوست داشته باشید، تصوری که او در مورد شما می کند برای تان از هر چیزی مهم تر است.

1- زندگی تان را پر انرژی کرده؟

از همان صبح که از خواب بلند می شوید انرژی زیادی دارید و حتی اگر بیمار هم باشید می توانید کارهای روزانه تان را با سرزندگی و آرامش انجام دهید؟ و آیا این رابطه و این حس باعث می شود که نسبت به خود تان هم احساس خوبی داشته باشید و به زندگی که ساخته اید با احساس غرور نگاه کنید؟

عشق واقعی در تمام روز شما و احوال شما تاثیر می گذارد و حتی اگر یک زندگی کاملا معمولی داشته باشید احساس رضایت فوق العاده ای در شما ایجاد می کند.

2- چقدر قهر می کنید؟

آخرین باری که با هم قهر کردید چه زمانی بود؟ یک ساعت پیش؟ یک هفته پیش یا یک ماه پیش؟ اگر شما واقعا عاشق یکدیگر باشید می توانید خیلی راحت در مورد اختلافات تان صحبت کنید و چون نظر طرف مقابل تان برای تان مهم است، خوب به حرف هایش فکر می کنید و سعی کرده تصمیمی بگیرید که هم منطقی باشد و هم به او آسیبی نزند. شاید گاهی از هم برنجید اما قهر در رابطه شما اتفاق عادی نیست. شما ناراحتی های تان را از هم پنهان نمی کنید ولی قرار هم نیست به خاطر رسیدن به خواسته تان با قهر از طرف مقابل تان باج بگیرید.

حتی اگر یک جنگ تمام عیار بین شما اتفاق بیفتد و با هم دعوا کنید ظرف تنها چند دقیقه روبه راه می شوید و دل تان می خواهد که با هم حرف بزنید. به این فکر می کنید که هیچ چیز ارزشمندتر از این نیست که شما 2 نفر می توانید با هم در مورد احساسات و تصمیمات تان گفت وگو کنید و از طرف دیگر طاقت هرچیزی را که داشته باشید طاقت دیدن ناراحتی او را ندارید.

اگر واقعا عاشقش باشید نه شما و نه همسر یا نامزد تان نمی خواهید که وفاداری دیگری را به شکل عجیب و غریبی امتحان کنید. قهرهای الکی به دلیل این که ببینید او برای آشتی پیش قدم می شود، بهانه گیری ها یا درخواست ها و انتظارهای غیرمتعارف در رابطه شما هیچ جایی ندارد

3- از ریسک کردن نمی ترسید؟

از این که با او در شهر دیگری زندگی کنید نمی ترسید و فکر می کنید خیلی از کارهایی که پیش از این در توان خود تان نمی دیدید حالا انجام شدنی است؟ عشق به طرز عجیبی شما را شجاع می کند.

از ریسک کردن در کنار او نمی ترسید. انگار وجودش به شما قدرت عجیب و غریبی می دهد. از اخم و نگاه سرد دیگران نمی ترسید و فکر می کنید تا زمانی که او هست، چرا باید از چیزی بترسید؟ البته اینها یک تصور غیرواقعی نیست، او واقعا شما را حمایت می کند و هر زمان که به مراقبتش نیاز داشته باشید در کنار تان او را می بینید.

4- او چه چیزی را دوست دارد؟

برای خرید یک کادو ذهن تان پر از ایده هایی است که او را شگفت زده می کند یا این که باید از ده ها نفر مشورت بگیرید و باز هم به نتیجه ای که می خواهید نمی رسید؟ اگر ارتباط شما نزدیک و گرم باشد، سعی می کنید از هر راهی که می شود به علائق او پی ببرید و آن ها را در رفتارها، پوشش و آرایش و همه ابعاد زندگی تان جلوه دهید.

او را بهتر از هر کسی می شناسید، حتی اگر یک سال بیشتر از ازدواج تان نگذشته باشد، آنقدر پیوند میان شما قوی هست که از اعضای خانواده اش هم بیشتر روی احساسات، رفتارها و حتی منظورهای پنهانش شناخت دارید. خوب می دانید در چه موقعیتی نباید قرارش دهید یا این که در چه شرایطی مهم ترین حرف ها را باید به او بزنید.

شما این اطلاعات را به طرز عجیب و نامحسوسی به دست آورده اید. حالا دیگر می توانید از نگاه او درونش را بخوانید و به غیر از شما هیچ کس از پس این کار برنمی آید. حس می کنید هر روز که می گذرد، ارتباط تان به طرز شگفت آوری قوی تر می شود و خیلی زودتر از انتظار تان چیزهایی که می خواهید را درباره اش کشف می کنید.

5- همیشه از او دفاع می کنید؟

اگر یکی از اعضای خانواده تان به او توهینی کند یا این که متهمش کند، چه واکنشی نشان می دهید؟ ممکن است حق با خانواده تان باشد، بنابراین به آن ها اجازه می دهید که در نبود همسر تان حسابی سرزنشش کنند یا این که در موردش جملات ناخوشایندی را به کار ببرند؟

در صورتی که واقعا عاشقش باشید، قطعا از او دفاع می کنید و خود تان را به خاطرش در خطر می اندازید؟ اگر واقعا عاشقش باشید حتی اگر نگرانی هایی در رابطه شما وجود دارد مقابل دیگران به او توهین نمی کنید یا از او گلایه نمی کنید. دوست دارید حتی در سخت ترین روزهای رابطه تان همه بدانند که برای تان محترم است و آن ها هم وظیفه دارند به او احترام بگذارند.

زوجین

6 – حسرت زندگی دیگران را دارید؟

نگاهی به زندگی تان در این چند سال بیندازید. تا امروز پیش آمده حسرت زندگی دوستان تان را بخورید یا این که همسر تان را با مردهای دیگر مقایسه کنید و بعد از آن یک آه بکشید؟ اگر عاشقش باشید حتی اگر او یک آدم کاملا معمولی باشد، آدمی که پول محدود، ظاهر متوسط و خانواده متوسطی هم دارد، هرگز فکر نمی کنید که می توانستید انتخاب بهتری داشته باشید.

از نظر شما بهتری و بدتری با این معیارها سنجیده نمی شود. شما فکر می کنید او با تمام کاستی هایش بهترین گزینه برای شماست و آرامشی را که در کنار او می گیرید از هیچ کس دیگری نمی توانستید بگیرید.

7- چطور توصیفش می کنید؟

او را در 5 جمله توصیف کنید. حالا به جملاتی که انتخاب کرده اید نگاه کنید؛ چه تعداد از آن ها مثبت هستند و چه تعداد منفی؟ شما او را همانطور که هست می پذیرید و به همه چیزش افتخار می کنید یا این که همیشه منتظر روزی هستید که او قرار است تغییر کند؟

در زندگی عاشقانه اینطور نیست که شما ویژگی های منفی همسر تان را نبینید. همه عیب و ایرادهایش را می بینید اما برای تان آزار دهنده نیست. شما می دانید که خود تان هم خالی از عیب نیستید. در مقابل نقاط قوت او برای تان مهم و ارزشمند است و سعی می کنید با مطرح کردن این ویژگی های مهم در مقابل دیگران، ارزش او را پیش دیگران هم بالا ببرید.

8- او را برای اشتباهات دیگران سرزنش می کنید؟

هیچ وقت از او نمی خواهید که بین شما و وفاداری اش به خانواده خود یا دوستانش یکی را انتخاب کند. سعی می کنید به موقعیت خانوادگی و اجتماعی اش احترام بگذارید و او را به خاطر اشتباهات دیگران هرگز تحقیر نمی کنید. حتی در سخت ترین شرایط به آدم هایی که برایش ارزشمند هستند احترام می گذارید و هرگز حتی به دلیل خنک شدن دل خود تان او را در مقابل دیگران شرمنده نمی کنید.

9- از رویاهایتان می گذرید؟

قطعا شما و او قبل از آشنایی تان رویاهایی داشته اید. ممکن است یکی از شما فکر تحصیل در کشوری دیگر را می کرده و فکر دیگری این بود که در همین کاری که هست چطور می تواند پیشرفت کند. آیا زمانی که رویاهای شما در یک مسیر قرار نمی گیرد، حاضر می شوید از رویای خود تان به دلیل رسیدن او به آرزوهایش صرف نظر کنید و در راه تحقق آرزوهایش بهترین همراه برای او باشید؟

10- باید فقط متعلق به شما باشد؟

اگر روزی بفهمید که جدایی برای شما بهترین چیز است، آیا به او اجازه می دهید که بدون جنگ و دعوا از شما جدا شود؟ شاید شما یکدیگر را دوست داشته باشید اما به دلایل بسیار نتوانید زندگی تان را آن طور که انتظار دارید یا لیاقتش را دارید بسازید.

اگر شما یک عاشق واقعی باشید هرگز به این فکر نمی کنید بلکه فکر می کنید اگر او قرار است مال شما نباشد پس دیگر چه دلیلی دارد، نگران او و آینده اش باشید. شما او را هرجا که باشد دوست دارید، چه در کنار تان و چه دور از شما.

11- زیادی مراقبش هستید؟

آیا سلامتش برای شما نخستین اولویت است؟ از نگرانی هایش کم می کنید چون نمی خواهید استرس ها اذیتش کنند، وقتی که بیمار می شود مهم ترین موضوع زندگی تان مراقبت از او و سلامتش می شود؟

اگر این طور باشد شما واقعا عاشقش هستید. این مسئله قطعا در کوچک ترین بخش های زندگی شما بروز پیدا خواهد کرد. از پختن یک غذای سالم بگیرید تا کنترل وزن و سلامت او یا حتی مراقبت از سلامت روانش، همگی برای شما اهمیت ویژه ای پیدا خواهند کرد.

زوجین

12- همه چیز «ما» شده است؟

در رابطه تان مدام حرفی از «من» به میان نمی آورید و حتی وقتی می خواهید تصمیمی بگیرید و به او انتقال دهید مصلحت «ما» را در نظر می گیرید. وقتی که به آینده فکر می کنید قبل از هر تصمیمی که می گیرید به این فکر می کنید که این اتفاق روی احساسات و آینده او چه تاثیری می گذارد. خوشبختی شما یک خوشبختی مشترک است. اتفاقی که لبخند را روی لب هر دوی شما می نشاند.

13- نزدیکانش را دعوت می کنید؟

آخرین باری که دوستان او یا اعضای خانواده اش را دعوت کردید کی بود؟ اگر عاشقش باشید به او حق می دهید که مانند شما با کسانی وقت بگذراند که دوست شان دارد و کنارشان آرامش می گیرد. دوستان قدیمی، اعضای خانواده یا حتی کسانی که خیلی هم در دل تان به آن ها تعلقی ندارید

را به خاطر خوشحالی او به خانه تان دعوت می کنید یا وقتی که از شما می خواهند آخر هفته با آن ها باشید فکر نمی کنید که روز تان را قرار است تلف کنید. هیچ ارتباطی را به او تحمیل نمی کنید. اگر می خواهید کسی را به خانه تان دعوت کنید اول به این فکر می کنید که او از این مهمانی چه لذتی می برد.

14- حرف های تان تمام نمی شود؟

آخرین باری که یک روز تمام با هم تنها بودید کی بود؟ آیا در پایان روز خسته و بی حوصله شده بودید و دیگر حرفی برای گفتن نداشتید؟ اگر احساس بین شما قوی باشد، حرف هایی که دوست دارید به هم بزنید هیچ وقت تمام نمی شود.

حتی اگر به یک مسافرت یک ماهه 2 نفره بروید و مدام با هم تنها باشید بین شما سکوت آزار دهنده ای برقرار نمی شود و همیشه آن قدر موضوع مشترک برای صحبت کردن و علاقه مشترک برای تفریح کردن دارید که خلا یک همراه واقعی را در زندگی تان احساس نمی کنید.

15- اشتباهاتش را نمی بخشید؟

وقتی که با هم دعوا می کنید فورا ذهن تان به عقب بر می گردد و تمام مشکلاتی که در این سال ها بین شما پیش آمده را به او یادآوری می کنید؟ اگر عاشقش باشید هرگز از اشتباهات گذشته اش یک داستان نمی سازید و تحقیرش نمی کنید. شما اغلب اتفاقات بد گذشته را به راحتی می بخشید و تا حدودی فراموش می کنید و حتی اگر بعضی های شان از یاد تان نرود، مقابل او وانمود می کنید که فراموش شان کرده اید.

16- خودتان را کنار نمی کشید؟

هیچ وقت این جمله را به زبان آورده اید؟ بی پولی و مشکلات تو به من ربطی ندارد! یا این که شما هم برای آینده مشترک تان مدام برنامه ریزی می کنید و دوست دارید به هر قیمتی که شده تلاش تان را بیشتر کنید تا بهترین آینده را برای یکدیگر بسازید و خود تان را از منافع این زندگی کنار نمی کشید و به یک مصرف کننده پر توقع تبدیل نمی شوید. پا به پای هم مسائل مالی، تصمیم گیری ها و برنامه ها را مدیریت می کنید و هیچ وقت فکر نمی کنید که او تنها کسی است که در قبال این زندگی وظیفه دارد.

17- شرایطش را درک می کنید؟

نه این که یک آدم وابسته و منفعل باشید اما برنامه های شما به جای برنامه های من، به ما تبدیل می شود. تفریحات شما می شود تفریح 2 نفره و شادی شما می شود شادی مشترک. حتی زمانی که حسابی دل تان گرفته برای تفریح کردن نگاهی به برنامه او می اندازید. آیا او سالم است و حوصله و توان جسمی این تفریح را دارد. آیا به خاطر برنامه کاری اش به او فشاری نمی آید و او هم مانند شما از این برنامه ای که گذاشته اید لذت می برد یا این که بهتر است تفریح تان را به زمان دیگری منتقل کنید.

18- دوست دارید همه چیز متعلق به او باشد؟

وقتی به قصد خریدن چیزی برای خود تان به خرید می روید، پشت مغازه ها چشم تان به چیزهایی جلب می شود که او دوست دارد داشته باشد یا به لباس هایی که به نظر تان اگر بپوشد خیلی زیبا می شود؟ برای شما که عاشقانه دوستش دارید، همیشه برای تان زیبایی اش تازه می ماند. وقتی که لباس تازه ای می پوشد دوست دارید نگاهش کنید. احتیاجاتش را به خاطر دارید و حتی حاضر هستید به خاطر فراهم کردن شان از احتیاجات خود تان صرف نظر کنید.

منبع: ایران ناز