آووکادو

آووکادو یکی از میوه های بسیار خوشمزه است که دارای فواید درمانی بسیاری است. با خوردن روغن آووکادو در غذاهای مختلف می توانید به راحتی چربی های شکمی خود را تا حد زیادی کاهش دهید. در این مقاله از دکتر سلام تاثیر روغن آووکادو در کاهش چربی شکم اطلاعاتی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

یک متخصص تغذیه اظهار کرد: با خوردن روغن آووکادو در غذا‌های متفاوت می‌توان چربی‌های شکمی را تا حدود بسیاری کاهش داد و بنابراین خطر مبتلا شدن به سندروم متابولیک در فرد کاهش پیدا خواهد کرد.

محمدآذرفر متخصص تغذیه در مورد خواص آواکادو برای کاهش وزن توضیح داد: محققان می‌گویند با خوردن روغن آووکادو در غذا‌های متفاوت می‌توان چربی‌های شکمی را تا حدود بسیاری کاهش داد و بنابراین خطر مبتلا شدن به سندروم متابولیک در فرد کاهش پیدا خواهد کرد.

یک قاشق غذاخوری روغن آووکادو دارای حدود ۱۲۰ کالری و ۱۰ گرم چربی تک غیر اشباع هست. این روغن از لحاظ تغذیه‌ای و خواص همانند روغن زیتون فوق بکر هست. اما روغن زیتون فوق بکر نقطه دود پایینی دارد که آووکادو برخلاف آن نقطه دودش بسیار بالا هست و به همین علت می‌توان برای سرخ کردن مواد از روغن آووکادو استفاده نمود.

به عقیده محققان با خوردن آووکادو بدن خوب تر و زیادتر می‌تواند با رادیکال‌های آزاد مقابله کند. خوب تر هست از میوه تازه آووکادو به جای روغن آن استفاده کنید.

منبع: خبرگزاری فارس